Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Kerr: "LaVar, NBA'in Kardashian'ı gibi oldu"

Golden State Warriors koçu Steve Kerr, ESPN'in Los Angeles Lakers çaylağı Lonzo Ball'un sansasyonel babası LaVar Ball ile ilgili haber yapması konusunda, LaVar'a "NBA'in Kardashian'ı" benzetmesi yaptı.

Golden State Warriors koçu Steve Kerr, ESPN'in Los Angeles Lakers çaylağı Lonzo Ball'un sansasyonel babası LaVar Ball ile ilgili haber yapması konusunda, LaVar'a "NBA'in Kardashian'ı" benzetmesi yaptı.

Konuyla ilgili uzunca konuşan Kerr, LaVar'ın haber konusu olarak ESPN'de yer bulmasının toplumsal bir konu olduğunu şu şekilde anlattı:

"ESPN hakkında şunu düşünüyordum, sanırım 100 kişiyi işten çıkarmışlardı. Geçen sene kaç kişiyi çıkardılar? 100'den fazla, ve çoğu da NBA hakkında içerik üreten oldukça yetenekli yazarlardı, ve biz de bunun yerine sansasyonel haberlere yöneliyoruz. Bunlar haber bile değil aslında. Tamamen saçmalık. Ama bu saçmalığı biraz süsleyip püslerseniz, insanlar da izlerler."

"Bu sene basından birçok kişiyle konuştum. 'Neden o adamı haber yapıyorsunuz?' dedim. Bana dedikleri 'Aslında istemiyoruz, ama patronlarımız reytingler ve okuyucu sayısı dolayısıyla yapmamızı söylüyor.' şeklinde. Biryerlerde, sanırım Litvanya'da LaVar Ball eminim gülüyordur. İnsanlara sebepsiz yere istediğini yaptırıyor, ve bunun dışında NBA'in Kardashian'ı gibi bir şeye dönüştü."

"Konuyla ilgili herhangi bir madde olup olmadığı önemli değil. Olay 'Bu sebepsiz yere ilginç kılabilir miyiz?' şeklinde. Bu hikayeyle ilgili ilginç hiçbir şey yok. Oyuncularımdan kaçının anne babası evinde 'Benim çocuğumu da oynatmalı' diyordur haberiniz var mı? Buna rağmen adamın suratına mikrofon uzatıyoruz, çünkü reyting alıyor.

"Bu konuyu kim umursar bilmiyorum, ama insanlar umursuyor. Öbür türlü ESPN, gerçekten önemli yazılar yazan kişileri çıkarmak yerine Litvanya'ya muhabir göndermek için harcadığı parayı harcamazdı. Ethan Strauss ve Marc Stein gibi insanlar işten çıkarılıyor... Bu, ESPN'i kınama değil. Bu toplumsal bir konu."

 


7/24 NBA TÜRKİYE