Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Kerr: "Beş yıl üst üste NBA Finalleri sonrası, oyuncular bitkin düştü"

Golden State Warriors antrenörü Steve Kerr, Warriors'ın beş kez üst üste NBA Finali görmesini ardından "bitkin düştüğünü" itiraf etti.

Golden State Warriors antrenörü Steve Kerr, Warriors'ın beş kez üst üste NBA Finali görmesini ardından "bitkin düştüğünü" itiraf etti.

Beş yılda beş NBA Finalleri yolculuğu sonrasında Kerr, oyuncuların böylesine uzun, zorlayıcı sezonlarda oynamaktan açıkça "bitkin düştüklerini" belirterek, bu tarihi dönemden bahsetti:

"Geçtiğimiz yılın sonunda Toronto'ya kaybettikten sonra, sadece yıl boyunca sabbatical (6 yıl çalışan akademisyenlere 1 yıl ücretli izin verilmesini öngören sistem) olacağımız, İtalya'ya gidip şarabımızı yudumlayacağımıza dair bir yorum yaptım. Adamlarımız tükenmiş gibi hissediyordu."

"Beş yıl üst üste Finallere çıkmanın fiziksel ve duygusal olarak etkilerini kimse anlayabilir mi bilmiyorum. Yorucu bir şey. Bu adamlar beş yıldır her şeyi ortaya koydular. İnanılmaz bir grup, inanılmaz bir rekabet arzusu..."

Warriors, son beş sezondur, sezon başına yaklaşık 100 maç yapıyordu. Bu, sadece kurumsal metanet değil, aynı zamanda zihinsel güç ve odaklanma gerektiren bir durumdu. Warriors ayrıca bu dönemin büyük bir bölümünü asıl hedef olan bir takım olarak ve rakiplerine çoğu zaman üstünlük kurarak geçirmişti.