Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Kellerman: "KD Nets'i şampiyon yaparsa, Jordan'la aynı seviyeye çıkar"

ESPN'den basketbol analisti Max Kellerman, Kevin Durant Brooklyn Nets'i bir şampiyonluğa götürürse, Michael Jordan ile aynı seviyede olacağını söyledi.

ESPN'den basketbol analisti Max Kellerman, Kevin Durant Brooklyn Nets'i bir şampiyonluğa götürürse, Michael Jordan ile aynı seviyede olacağını söyledi.

ESPN'in First Take isimli programında Max Kellerman, güçlü görüşleriyle tanınıyor. Kellerman, geçtiğimiz günkü First Take programında Durant'in son kırk yıldan beri New York'a ilk şampiyonluğu getirmesiyle ilgili, oldukça güçlü bir fikre sahipti.

Kellerman'ın görüşüne göre, eğer Durant, Nets'i ilk sezonunda şampiyonluğa taşırsa, NBA tarihinin en iyi oyuncularından biri olarak, adını tarihe yazabilir ve Michael Jordan'ın yakın çevresi içine girebilir.

İşte Kellerman'ın tam tezi:

"KD hiçbir zaman eskisi kadar iyi olmayacak, çünkü oyunun yarısı savunmadır. Bunun bir sonucu olarak, şimdi olduğundan daha büyük olma şansına sahip. Kevin Durant, kendisinin biraz daha eksik bir hali olarak, Brooklyn Nets'i dünyadaki en büyük, en yoğun medya pazarında, bilinen evrenin merkezinde, 1976'da ABA'deki New York Nets'te oynayan Doctor J.'in MVP olduğundan beri ya da NBA seviyesinde Knicks'in 1973'te kazandığından beri, veya Brooklyn'de Brooklyn Dodgers'ın 1955'te kazanmasından beri hiçbir seviyede şampiyonluğu kazanmamış bir şehirde şampiyonluğa götürebilirse, eğer Kevin Durant bunu yapabilirse, Jordan'ı konuştuğunuzda oluşan tartışmalara girecek. Kesinlikle girecektir."