Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

KD, yalnızca D'Angelo karşılığında gitmek istememiş

Kevin Durant'in, Golden State'in bu yaz kendisini sadece D'Angelo Russell karşılığında takas etmesinin "adil" olmadığını düşündüğü ve duruma müdahale ettiği bildirildi.

Kevin Durant'in, Golden State'in bu yaz kendisini sadece D'Angelo Russell karşılığında takas etmesinin "adil" olmadığını düşündüğü ve duruma müdahale ettiği bildirildi.

KD ve Brooklyn Nets, imza ve takas işini tamamlamak için Warriors'tan bir ilk tur draft hakkı almıştı.

Brooklyn Nets, Durant'i doğrudan almak için yeterli alana sahipti ve KD'nin Warriors'a yardımcı olmak için imza-ve-takas anlaşmasına katılmasında özel bir avantajı bulunmuyordu. Nets'in, Durant imzası işlemini tamamlamak için sınırsız ve serbest bir oyuncu haline getirmesi gerektiğini bildiği, Lakers ve Minnesota Timberwolves gibi başka takımların da ilgisini çeken D'Angelo Russell için de büyük bir avantaj değildi.

DURANT'İ DE MUTLU ETMEK ZORUNDA KALDILAR

Birden fazla kaynak, Durant'in başlangıçta Russell ile doğrudan takas yapılmasını belirtti. Bunun adil bir anlaşma olduğunu düşünmediği söylendi ve bu durumda, Warriors sadece Nets'i değil, Durant'i de tatmin etmek zorunda kaldı.

Oyuncu tarafından bir baskı uygulanmış oldu ve Durant'in imzayı kabul etmesinden önce, Golden State anlaşmaya bir ilk tur draft hakkı da eklemek zorunda kaldı.

Ayrıca, Warriors takası gerçekleştirmek için Shabazz Napier ve Treveon Graham'ı da kadrosuna katmak zorunda kaldı. Bu, Nets'in DeAndre Jordan ile anlaşmak için fazladan alan açmasına da yardımcı oldu. Golden State de Minnesota'ya Napier ve Graham'ı kayıtlarından çıkarmaları için 3.6 milyon dolar ödemek zorunda kaldı.