Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Kawhi'dan Durant'e sakatlık için tavsiye: "Bir gün döneceğini bil"

Kawhi Leonard, Golden State Warriors süperstarı Kevin Durant'in aşilinin kopması sonrası, geçmişte kendisinin de deneyimlediği rehabilitasyon süreciyle ilgili Durant'e bazı tavsiyeler verdi.

Kawhi Leonard, Golden State Warriors süperstarı Kevin Durant'in aşilinin kopması sonrası, geçmişte kendisinin de deneyimlediği rehabilitasyon süreciyle ilgili Durant'e bazı tavsiyeler verdi.

Kawhi, 2017 playofflarında Zaza Pachulia'nın kendisini sakatlaması sonrası 2017-18 sezonunda yalnızca 9 maçta forma giyebilmiş ve bu sezon da Toronto Raptors ile sakatlık sonrası dakika yönetimi prosedürüne uyarak normal sezonda 60 maç oynamıştı.

"DÖNMEK İSTİYORSAN, GÖREVİN BU"

Kawhi'ın KD için tavsiyesi şu şekilde konuştu:

"Sadece kendi tecrübelerime dayanarak yaşadıklarımdan konuşabilirim. Dediğim gibi, bu noktaya gelmek için çok çalışıyoruz ve oyunun sizden uzaklaştığını görüyorsunuz. Özellikle bacak sakatlıkları ve bunun gibi şeylerle, parkede hiçbir şey yapamaz hale geliyorsunuz."

"Gerçekten de, işler üzerindeki zihniyetinizi değiştirmen ve her gün daha iyiye gitmeye agresif bir şekilde uğraşman ve bir gün tekrar oynayacağını bilmen gerekiyor. Olduğun oyuncu olarak geri dönmek istiyorsun. Yalnızca sağlıklı hissettiğinde ve sahaya geri dönecek kadar kendine güvenebildiğinde döndüğünden emin olman gerekiyor. O günün geleceğini bil. Ve dediğim gibi, her gün bunun üzerine git. Yapmayı sevdiğin şeye geri dönmek için, senin görevin bu."

"ONUN İÇİN ÜZÜLÜYORUM"

Kawhi'ın, Durant için söylediği açıklamalar şu şekilde sona erdi:

"Yıkıcı bir durum. Bu noktaya gelmek için çok çalışıyorsunuz, biliyorsunuz, bunlar son maçlar. Sahaya çıkmaya ve kendini zorlamaya çalıştığını gördünüz, ama bir hareket yaparken bu sakatlık gerçekleşti ve ben onun için üzülüyorum. Daha önce ben de bu durumda bulundum. Umarım hızlı bir iyileşme süreci geçirir ve sağlıklı olur, tüm rehabilitasyon süreci boyunca zihinsel olarak iyi olacağını umuyorum."