Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Kawhi, Raptors'da kalmak için "makul olmayan" şeyler istemiş

Kawhi Leonard'ın, serbest oyuncu dönemi başladığında Toronto Raptors'da kalmak için, takımdan "makul olmayan" taleplerde bulunduğu iddia edildi.

Kawhi Leonard'ın, serbest oyuncu dönemi başladığında Toronto Raptors'da kalmak için, takımdan "makul olmayan" taleplerde bulunduğu iddia edildi.

Bir noktada, genel fikir birliği, Kawhi Leonard'ın, takımla başlattığı mirası oluşturmak için Toronto Raptors ile yeni bir anlaşma imzalama niyetinde olduğu yönündeydi. Ancak, serbest oyuncu dönemi başladığında, Raptors artık listenin başında görünmüyordu ve sonunda Kawhi'nin istediklerini yerine getiren takım, LA Clippers'dı.

TSN'den John Lewenberg, bu inişli çıkışlı yolculuğa yeni bir ışık tuttu ve Kawhi'nin kampının, Raptors'ın teklif edemeyeceği kadar "makul olmayan" taleplerde bulunduğu iddiasnı açığa çıkardı. Leonard'ın amcası Dennis Robertson'ın müzakerelerde büyük rol oynadığı ve Lewenberg'e göre, görüşmeler sırasında ağırlığını koyduğu söylendi:

"Robertson, başa çıkması zor olduğu bilinen biridir ve süreç boyunca bu gidişata dahil olmuştu. Kaynaklara göre, Leonard ve kampı bu toplantıda Raptors'dan, oyuncuların genellikle standart sözleşme müzakerelerinde istemeyeceği şeyler talep etmişlerdi.

"Bazı durumlarda Ujiri'nin bile emrinde olmayan şeyleri soruyorlardı. Talepleri "mantıksız"dı ve bu durum, Raptors'ın Leonard'ın onları ciddiye alıp almadığını merak etmesine neden oldu."