Kartal yara aldı!

Ligde namağlup üstünlük sağlayan Beşiktaş, Çileklerle oynadığı iki serilik maçta beraberlik ile ayrıldı.


İlk maç:

İki takım bu kadrolar ile sahaya çıktılar:

Seçim ve yasaklama ekranında iki takım bu tercihlere gitti:Oyuncular bu rün sayfaları ile oyuna başladılar:(Beşiktaş – Çilekler)

İlk kan dakika 4'te Drago'ya gitti. Maxi'nin alt koridora attığı baskında Nidalee'nin mızrağından kaçamayan Luger katledildi ve Çilekler avantajı sağladı.

Naehyun dakika 10'a geldiğinde tutan uyku baloncuğuyla Berentt'e yüksek bir hasar bırakarak katletmeyi başardı ve skora eşitlik getirdi.

Dakika 12'de bir anda takım savaşı başladı. Ejder Pitinin etrafında başlayan savaşta 4'e 4'lük eşitlik söz konusuydu. Alt koridora atılan ışınlanma ile savaşa dahil olan Gnar ile Beşiktaş 4'e 5'lik üstünlük ile savaşa başladı. Buna rağmen ilk düşen isim Beşiktaş destek oyuncusu Tolerant oldu. Çileklerinde eksik oyuncusu Berentt savaşa geldi ancak geri dönüş hasarı bırakan Beşiktaşlı oyuncular Kalista'yı katletmeyi başardı. Canı az kalan Luger sıvışmayı başardı. Hemen Gnar'a yönelen Çilekler savaştan üstün çıktı. Okyanus ejderine yönelen Çilekler'i durdurmaya çalışan Crystal, geçen takım savaşında kaybettiği pasif özelliğine rağmen içeri atıldı. Çilekler onu ve Ejder'i katlederek maçta kartopu efektini kazanan taraf oldu.

Dakika 14 sularında Beşiktaş ilk kule altınını hanesine yazdırdı. Bunun ardından üst koridorda baskı kuran Çilekler ilk kulesini hanesine yazarken Beşiktaş'ta alt kuleyi düşürerek cevap verdi.

Dakika 17'de alt kule kuşatması yapan Çilekler, 3 kişi alt koridora geçti. Savunmak isteyen Crystal çaresiz bir biçimde Kalista'nın mızraklarına hedef oldu ve katledildi. Skor bu dakikada 2'e 6'ydı ve 1.5k altın farkı oluştu.

Baronun çıkmasına 30 saniye kala Çilekler takımı koridor baskısını arttırmak için Vadinin Alametini katletti. Bu esnada doğan Okyanus Ejderi'ni kaybetmek istemeyen Beşiktaş görüş üstünlüğünü kazandı. Kazanılan Vadinin Alameti güçlendirmesi ile orta koridoru düşüren Çilekler, hemen Baron'a yöneldi. Crystal çalmaya çalıştı ancak başarılı olamadı. Baron'u katleden Çilekler savaşa başladı. Çıkan savaşta ikide iki yapan Drago ve üstünde bir skor daha alan Çilekler hayatta kalan alt koridor oyuncularını kapana kıstırdı. Luger'de düştü ve Çilekler Baron ve 4 skor ile üstte döndü.

Dönen oyuncular dakika 24 olduğunda ayrık ittirme taktiğine gitti. İttirmeye giden Maxi, Naeyhun tarafından katledildi ve kuşatma planı bozuldu.

Baron'u iyi kullanamayan Çilekler, buna rağmen 26.dakikada üst koridor inhibitör kulesini düşürmeyi başardı. Alt koridor üstünde kuşatma yapan 4 oyuncuyu karşılayan Beşiktaş, bu esnada üst koridor inhibitörünü Berentt'e kaptırdı.

28. dakikada takım savaşı başladı. Berentt'in kötü konum alması ile ilk düşen isim oldu. Bunun üstüne hemen cevap veren Çilekler, Crsytal'ı katletti. Ardından düşen isim Tolerant oldu. Uyku balonu ile hapse aldığı Braum'a inanılmaz bir hasar atan Naeyhun skoru altı ve ikiye iki değişim ile takım savaşı sonlandı.Yarım saatlik sürenin sonunda orta koridorda yakalanan Luger ve Tolerant ikilisi katledildi. Pozisyona girip arkadaşlarını kurtarmak isteyen Hioss'ta gri ekranla karşılaştı. Hiç skor vermeyen Çilekler oyunu bitirmek için son saldırısını yaptı ve serinin ilk maçını galibiyetle tamamladı.

İkinci maç:

Oyuncu değişikliğine giden Çilekler, üst koridorda başarılı bir Urgot oyunu geçiren Splendor yerine Aligan'ı kadroya aldı. İki takım seçim ve yasaklama ekranında bu tercihlere gitti:Oyuncular bu rün sayfaları ile oyuna başladı:(Çilekler - Beşiktaş)

İlk kan dakika 7'yi gösterirken alt koridorda aktı. Kapana yakalanan Thresh, Caitlyn'den yüksek hasar aldı ve katledildi. Bunun hemen ardından üst koridora baskın atan Maxi, Hioss'u kenara kıstırdı. Ancak güzel bir kronometre ile zaman kazanmayı başaran Hioss'a destek takım arkadaşlarından geldi. Hemen üst koridora gelen Tahm Kench ve Caitlyn ikilisi durumu değiştirdi ve bu savaşta Aligan ve Maxi'yi düşürerek 3-0'lık üstünlük sağladı. Üst koridor kulesine yüksek hasar bıraksa da Beşiktaş geri çekilmek zorunda kalarak kuleyi bıraktı.

Dakika 10'a geldiğinde tekrar Hioss'a baskı kuran Maxi'nin planını bu kez bozan Crystal oldu. Neredeyse düşecekken Hioss'un önüne siper olan Crystal, Sejuani ultimatesini durdurmayı başararak takım arkadaşını korudu.Dakika 13 olduğunda Naehyun ligde görmeye alışık olmadığımız Aurelion Sol ile güzel ayak oyunları yaparak Berentt'i katletmeyi başardı ve skorunu 3'e çıkardı.

Üçüncü kez üst koridora baskın atan Maxi, sonunda emeline ulaştı ve Hios'u katletmeyi başardı.

Dakika 15 olduğunda Aligan Ejder Piti önünde yakalandı ve takımını eksik bıraktı. Çıkan takım savaşında iki oyuncusunu kaybeden Çilekler ucuz atlattı ve üç oyuncu ile pozisyondan sağ çıktı. Hemen Okyanus Ejderini katleden Beşiktaş, üstüne Vadinin Alametini de katletti. Böylece maçta yüksek bir ivme kazandı.

Dakika 18 olduğunda takım olarak Tahm Kench'in üstüne binen Çilekler, skoru Drago'nun hanesine yazdırmayı başardı.

Dakika 22'de Baron'a başlayan Çilekleri Crystal karşıladı. Başarılı bir şekilde savunan Beşiktaşlı oyuncular orta koridora rotasyon yaptı. Bırakılan Vadinin alameti ile ikinci orta koridor kulesini almayı başardı.

23.dakikada başlayan takım savaşında Beşiktaş, 4 oyuncuyu katletti ve orta koridor inhibitör kulesini yok etti. Hemen Baron'a yönelen oyuncular bu emeline de ulaştı. Üstüne çıkan takım savaşında da Çilekleri yerle bir eden Beşiktaş, üst ve orta inhibitörlerini düşürmeyi başardı ve Baron'u avantajlı bir şekilde kullandı. Dakika 28 olduğunda 3. inhibitörünü de kaybeden Çilekler, beklenen sona yaklaştı.

Dakika 30 olduğunda son saldırıya hazırlanan Beşiktaş, duvara tosladı. Takım savaşında Luger'i düşüren Aligan takım savaşında üstün çıktı ve güzel bir savunma gösterdi.

Dakika 31 olduğunda tekrar Baron'u alan Beşiktaşlı oyuncular son bir takım savaşı yaptı. Sadece Crystal'ı kaybeden Beşiktaşlılar katliam yaparak maç skorunu hanesine yazdırmayı başardı.

Haberi Yazan: Yunus Emre "Acheron" Civelek


Sporx Anasayfasına Dön