Kafeler sinemalar restoranlar kısıtlanacak mı? (13 Mayıs Cuma)

Kafeler kapanacak mı? merakla beklenen velilerin en çok merak ettiği konuların başında geliyor. Vatandaşlar kafeler restoranlar kapanacak mı, kafeler erken kapanır mı? açıklamasını öğrenmek istiyor. Türkiye'de okullar ne zaman kapanacak? Okullar erken kapanır mı? Okullarda tatil öne çekilir mi? detaylarını haberimizde okuyabilirsiniz.

13 Mayıs 2022 05:08
Kafeler sinemalar restoranlar kısıtlanacak mı? (13 Mayıs Cuma)
En çok merak edilen konuların başında tiyatrolar kapanacak mı? sorusu geliyor. Tiyatrolar sinemalar koronavirüs kısıtlamaları nedneiyle kapanacak mı? yönelik açıklamalar merakla bekleniyor. Öğrenciler, veliler, öğretmenler ve çalışanlar okulların kapanıp kapanmayacağına ilişkin açıklamaları takip ediyor.
Koronavirüs pandemisi nedeniyle artan rakamlar ve rekor seviyeye ulaşan omicron varyantı nedeniyle alınacak önlemler neler olacak? Sinemalar, tiyatrolar, kafeler, restoranlar kapanacak mı? Okulların erken kapanma ihtimalinin yanında kafeler, restoranlar, tiyatrolar, sinemalar gibi insanların topluca girdiği alanlarda yüzde 50 kapasiteyle giriş kuralları yeniden getirilecek mi merak ediliyor.

Tiyatrolar sinamelar kafeler koronavirüs rakamlarının artması nedeniyle kısıtlamalar kapsamında yüzde 50 kapasiteyle faaliyetlerini sürdürme ihtimali bulunuyor. Bununla ilgili resmi açıklamalar bekleniyor.

KAFELER, RESTORANLAR KAPANACAK MI?

Üzerinde durulan önlemler, AVM, tiyatro, konser, restoran ve cafelerdeki denetimlerin sıklaştırılması, belli alanlara aşı kartı ya da PCR testi ile girilmesi. Duruma göre kapalı alanların kullanım kapasitesinin yüzde 50'ye düşürülmesi bulunuyor.

TİYATROLAR, SİNEMALAR KAPANACAK MI?
GÜNÜN İLGİ ÇEKEN VİDEOSU


Vatandaşların toplu şekilde en çok yer aldığı mekanlardan olan sinema ve tiyatrolar kapanacak mı açıklamaları bekleniyor. Tiyatrolar ve sinemaların yüzde 50 kapasite ile faaliyetlerini sürdürme ihtimali bulunuyor.

OKULLAR KAPANACAK MI?

En önemli kararlar ise okullar ile üniversitelerde yaşanacak. Okullardaki vaka sayıları takip edilecek. Vakaların çok artması halinde bulaşın kesilmesi için Ocak ayı sonundaki iki haftalık ara tatilin öne çekilerek bir hafta uzatılması üzerinde duruluyor.


Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer katıldığı canlı yayında okullar okullar erken kapanacak mı sorusuna şu yanıtı verdi: "Tüm sınıfları kapanmış bir sınıf yok tatile erken gitme gibi bir durum da söz konusu değil. Tatil bekleyenlere buradan söyleyeyim."

OKULLAR KAPANACAK MI, YÜZYÜZE EĞİTİM DEVAM EDECEK Mİ?

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer yaptığı resmi açıklamada okulların erken kapanmayacağını açıkladı. Özer açıklamasında, "Birileri tatil bekliyorsa üzgünüm, şu an için yüz yüze eğitime devam ediyoruz. Öğrencilerimiz çok daha istekliler. Bir taraftan yüz yüze eğitimi açık tutmaya çalışırken bir taraftan da geçmiş 1.5 yılın kayıplarıyla ilgili dünya kadar etkinlik yapıyoruz." diye konuştu.

Daha fazla göster
yukarı ok