Kadir Gecesi önemi nedir, Kadir Gecesi faziletleri? (27 Mayıs Çarşamba)

Kadir Gecesi önemi nedir diye soran müslüman vatandaşlar için bilgilendirici ve en rahat anlaşılabilecek şekilde bir içerik oluşurduk. Bunun sonucunda Kadir Gecesi nedir, Kadir Gecesi faziletleri nelerdir, Kadir Gecesi'nde ne yapılmalıdır? ve benzeri bilgilerin müslümanlıkta yeri önemlidir. Kadir Gecesi faziletleri çok önemli olup bu konuda oluşturulan doğru bilgiler detaylandırılarak aktarılmaya çalışılmıştır. Diyanet İşleri'nin bilgileri ışığında bilinmesi gereken Kadir Gecesi faziletlerinde neler olur diyerek sorulan soruların yanıtını burada bulacaksınız. 2020 Kadir Gecesi nedir, anlamı ve fazileti kısaca anlatımını yapmak için haberimizi okuyabilirsiniz. Doğru cevapları bulabileceğiniz haberimizde Kadir Gecesi nedir, anlamı ve fazileti kısaca nedir sorusuna ilişkin her bir detay içeriğimizde bulunmaktadır. Kadir Gecesi ayın kaçında bilgisini edinmenin önemini müslümanlar bilmektedir. Öyle ki, Kadir Gecesi müslüman inanışının en kıymetli gecelerinden biridir dolayısıyla 2020 Kadir Gecesi ayın kaçında diyerek bilgi edinebilirsiniz. Ramazan ayının 27. günü olan bu önemli günü idrak etmek isteyen müslümanlar araştırmalarına başladı. Kadir Gecesi hakkında bilinmesi gerekenler için haberimize göz atabilirsiniz.

27 Mayıs 2020 06:46
Kadir Gecesi önemi nedir, Kadir Gecesi faziletleri? (27 Mayıs Çarşamba)
Kadir Gecesi önemi diyerek bilgilemek isteyen müslümanlar için hazırladığımız sağlıklı bilgiler mevcuttur. Kadir gecesi konusunda sorulması gereken en mantıklı soru Kadir Gecesi önemi nedir? Kadir gecesi faziletleri nelerdir? Kadir Gecesi'nin faziletleri arasında gelen en önemli bilgileri oluşturan haberimiz okuyunca anlaşılacağı gibi bilinmesi gereken her şeyi içermektedir. Bu önemli anlamı bulunan Kadir Gecesi anlamı diyerek yapılan aramalar da bulunmaktadır. 2020 Kadir Gecesi 19 Mayıs'ta idrak edilecek. Bu yılın takvimine göre Kadir Gecesi'nde yine önemli dualar okunacak ve gereklilikleri yerine getirilecektir. 2020 Kadir Gecesi ayın kaçında bilgisini kısa sürede edinebilirsiniz. Bunun için aşağıda yer alan haberimizde Kadir Gecesi okunacak duaları, bununla ilgili tüm bilgileri bulaiblirsiniz. Bu sene Kadir Gecesi ne zaman diyenlerin alacağı doğru cevaplarla bu kutsal geceyi idrak etmelerini sağlamaya çalışıyoruz. Yapılan aramaların temelinde bu önemli günün tarihini doğru bilmek yatıyor.

Kadir Gecesi 2020 yılında 19 Mayıs'ta idrak edilecektir.
KADİR GECESİ NE ZAMAN?

On bir ayın sultanı Ramazan 24 Nisan'da başladı ve bu ay içinde olan ve 'Bin Aydan Daha Hayırlı' olarak ifade edilen Kadir Gecesi ise 19 Mayıs 2020'de idrak edilecek.

KADİR GECESİ İLE İLGİLİ BİLİNMESİ GEREKEN HERŞEY BU VİDEODA!

 KADİR GECESİ'NİN ÖNEMİ

Peygamberimiz Hazreti Muhammed Kadir Gecesi için şöyle buyuruyor;

"Kim Kadir Gecesi'nde inanarak, ihlas ile o geceyi ibadetle geçirirse, geçmiş günahları bağışlanır."

"Kadir Gecesi yatsı namazında cemaatte hazır bulunan, ondan nasibini almıştır."Peygamberimiz (sav) buyuruyor:

"Kadir gecesinde bir defa, Kadir sûresini okumak, (başka zamanda) Kur'ân-ı kerîmi hatmetmekten daha sevâptır. Bu gece koyun sağma müddeti kadar namaz kılmak, ibâdet etmek, bir ay her geceyi ibâdetle geçirmekten daha kıymetlidir."

KADİR SURESİ

Bismillahirrahmânirrahîm…
İnna enzelnahü fiy leyletilkadr
Ve ma edrake ma leyletülkadr
Leyletülkadri hayrüm min elfi şehr
Tenezzelülmelaiketü verruhu fiyha biizni rabbihim min külli emr
Selamün hiye hatta matle'ılfecrKADİR SURESİ TÜRKÇE MEALİ

Rahmân ve Rahîm olan Allah'ın adıyla…
Biz o (Kur'ân)nu Kadir gecesinde indirdik.
Kadir gecesinin ne olduğunu sen nereden bileceksin?
Kadir gecesi bin aydan daha hayırlıdır.
Melekler ve Ruh (Cebrail veya Ruh adındaki melek) o gece Rablerinin izniyle, her iş için inerler.
O gece, tanyeri ağarıncaya kadar süren bir selâmettir.Daha fazla göster
yukarı ok