Kadir İnanır kaç yaşındadır? Kadir İnanır'ın son sağlık durumu, iyi mi?

Kadir İnanır kimdir ve kaç yaşındadır? sorularının yanıtına haberimizden ulaşabilirsiniz. Geçtiğimiz gece hastaneye kaldırılan Kadir İnanır hakkında tüm merak edilenleri sizler için yanıtladık.

13 Şubat 2018 03:53
Kadir İnanır kaç yaşındadır? Kadir İnanır'ın son sağlık durumu, iyi mi?
Kadir İnanır sağlık durumu hakkında tüm bilgiler burada! Geçtiğimiz gün hastaneye kaldırılarak tekrar gündeme gelen Kadir İnanır bugünlerde kaç yaşında ve nereli olduğu Google'da merakla araştırılıyor. Peki Kadir İnanır'ın durumu hakkında ne açıklama yapıldı? İşte tüm detaylarla sizlerleyiz... KADİR İNANIR'IN SAĞLIĞI İYİ Mİ?
Kadir İnanır şu an yoğun bakımda. Genel durumu şu anda iyi, hayati riski yok tedbir amaçlı burada. Kadir İnanır benim eski arkadaşım Pazar sabahı 10.00 civarında Jülide Hanım aradı, Kadir Bey'in konuşmasının bozulduğunu ve yere düştüğünü söyledi. Evlerine gittim. 40 45 dakika kadar hastaneye gelmesi konusunda ikna etmeye çalıştım kontrol etmemizin gerektiğini söyledim. Sonunda Kadir Bey'i ikna ettik ve geldik. Beyin mr çektiğimizde üst kısımda bir damarın tıkandığını anladık ve damarının açılması gerektiği kararını verdik. Yapılan müdahalenin ardından Kadir Bey'i tedbir amaçlı yakından takip edebilmek için hastanede tutuyoruz.

Şu anda durumu stabil ve iyi. Açık bir cerrahi olmadı. Açık bir ameliyat olmadı. Aslında yapılan işlem standart bir işlem. Tüm dünyada uygulanan ve yıllardır yaptığımız işlemdir. Beyin damarına giden pıhtı çıkarıldı yapılan tetiklerin ardından hastanın durumu gayet iyidir. Önümüzdeki günler önemli, tekrar bir pıhtı oluşumunu önlemek için burada tedaviye devam edeceğiz. Yoğun bakım ne kadar kulağa kötü gelse de tedbir amaçlıdır. Bir hafta, 10 gün kadar Kadir Bey burada kalacak. Kendisiyle de konuştuk sabah, herhangi bir şikayeti yoktu. Eğer her şey stabil giderse 3 gün daha yoğun bakımda kalacağını düşünüyoruz, sonra birkaç gün daha kontrol altında tutacağız.KADİR İNANIR NEDEN YOĞUN BAKIMA ALINDI?


Yeşilçam'ın önemli başrol oyuncularından Kadir İnanır, beynine pıhtı atması nedeniyle hastaneye kaldırıldı.

Küçük bir ameliyat geçiren Kadir İnanır, daha sonra tedbir amaçlı yoğun bakıma alındı.

KADİR İNANIR KAÇ YAŞINDADIR?

Kadir İnanır, 15 nisan 1949'da Ordu'ya bağlı Fatsa ilçesinde Mehmet İnanır, Rukiye İnanır çiftinin oğlu olarak doğmuştur. Kadir İnanır, kalabalık ailesinin son çocuğudur. 14 tane kendisinden büyük kardeşleri vardır. Fatsa'daki ilkokul ve ortaokul eğitimi sırasında da yeteneğini çeşitli okul gösterilerinde sergiledi. Kadir İnanır, yatılı olarak okuduğu İstanbul Haydarpaşa Lisesi'nin ardından gidemediği üniversiteye yıllar sonra Marmara Üniversitesi, İletişim Fakültesi, Radyo Televizyon Bölümü'nü bitirdi.

1967 yılında Ses dergisi'nin düzenlediği "Sinema Artisti Yarışması"'nda finale kaldı. Bir sonraki yılda (1968) düzenlenen Saklambaç gazetesinin "Fotoroman Artisti Yarışması"'nda da birinci oldu. Bir süre fotoromanlarda oynadıktan sonra Yedi Adım Sonra (1968) adlı filmdeki küçük bir rolle sinemaya başladı. İlk kez başrolde oynadığı 1970 tarihli, Atıf Yılmaz'ın yönettiği Kara Gözlüm filminde Türkan Şoray'la başrolleri paylaştı. Daha sonra Şoray'la birçok film daha çevirerek Türk sinemasının erkek yıldızları arasına girdi.

Toplam 182 sinema filminde ve 7 televizyon dizisinde rol alan İnanır'ın en uzun soluklu dizisi Marziye adlı yapım oldu. 5. Adana Altın Koza Film Şenliği'nde Utanç (1973) adlı filmle En İyi Erkek Oyuncu seçilen Kadir İnanır, başrollerini Fatma Girik, Serpil Çakmaklı, Nur Sürer, Erdal Özyağcılar ile paylaştığı 1985 yapımı Yılanların Öcü adlı Şerif Gören filmiyle ise 23. Antalya Film Şenliği'nde En İyi Erkek Oyuncu ödülününün sahibi oldu. Kadir İnanır, 1990'da Med Cezir Manzaraları adlı film ile 3. Ankara Film Şenliği'nde de En İyi Erkek Oyuncu dalında ödülün sahibi oldu.

1995-1996 yılları arasında Kanal D'de yayınlanan Böyle Gitmez adlı bir haber programının sunuculuğunu yaptı. Türk Sinemasında son dönem 2000 yapımı Komser Şekspir adlı filmde yer alan ünlü oyuncu, 24 yıl aradan sonra 2003 yılında Gönderilmemiş Mektuplar adlı filmde Türkan Şoray'la yeniden biraraya geldi. Birbirine yakıştırılan bu ikili, bu filmle de büyük ilgi topladı. 2005 yılında Memduh Ün ve Tunç Başaran'ın yönettiği, Fatma Girik ile birlikte başrollerini paylaştığı, Sinema Bir Mucizedir adlı yapımda oynadı.

KADİR İNANI'IN SEVGİLİSİ KİMDİR?

1965 yılında Adana'da dünyaya gelen ve aslen Çerkez kökenli olan Jülide Kural, İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Felsefe Bölümü ve İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü mezundur. Hayatının bir döneminde Almanya'da yaşayan Kural, birçok tiyatroda görev yapmıştır. Bu tiyatrolardan bazıları; AST, Dostlar Tiyatrosu, Kent Oyuncuları ve Tiyatro Stüdyosu şeklindedir.

Televizyon ekranlarının kült dizileri arasına giren Süper Baba dizisiyle üne kavuşmuştur. Dizide Şevket Altuğ Sümer Tilmaç, Jülide Kural, Şevval Sam, Sevinç Erbulak ve Bennu Yıldırımlar ile beraber rol almıştır. 2002 - 2003 Mart ayında "Frida Yaşasın Hayat" projesini, kendi kurduğu Ateş Tiyatrosu adlı yeni bir kadroyla sergilemiştir.

2004 yılına gelindiğinde hayat arkadaşı olan usta oyuncu Kadir İnanır ile başrolü paylaştığı Bütün Çocuklarım adlı dizide rol almıştır. Başarılı oyuncu Jülide Kural son olarak rol aldığı 2010 yılı tarihli Çınar Ağacı projesinden bu yana ekranlardan uzaktır.ROL ALDIĞI PROJELER:

Çınar Ağacı – 2010
Son Celat- 2008
Sessiz Ölüm-2002
Camdan Kalp-1990
Yaban Gülü
Bütün Çocuklarım – 2004
Kurşun Kalem – 2000
Saygılar Bizden – 1993
Süper Baba – 1993
Yalnızlar – 1991
Çalıkuşu – 1986
Küçük Mutluluklar
Şafak Yıldızları
Uğurlugiller
Nefes

ÖDÜLLERİ:

En iyi Yardımcı Kadın Oyuncu, 1991
En İyi Oyuncu, 1993
En İyi Kadın Oyuncu, 199

Daha fazla göster
yukarı ok