Kadın Kata Milli Takımı'ndan bronz madalya

Kadın Kata Milli Takımı, Gaziantep'te düzenlenen Avrupa Karate Şampiyonası'nı üçüncü tamamladı.

Haber; AA, Fotoğraf; AA
Abone Ol
Kadın Kata Milli Takımı'ndan bronz madalya
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
29 Mayıs 2022 15:33
Kadın Kata Milli Takımı, Gaziantep'te düzenlenen Avrupa Karate Şampiyonası'nda üçüncü oldu.

Türkiye Karate Federasyonundan yapılan açıklamaya göre, Şahinbey Spor Salonu'nda düzenlenen organizasyonun 5. gününde Damla Su Türemen, Zehra Kaya ve Damla Pelit'ten oluşan Kadın Kata Milli Takımı tatamiye çıktı.

Katın Kata Milli Takımı, Karadağ Kadın Kata Milli Takımı karşısında gösterdiği performans sonunda bronz madalya kazandı.

"ÇOK GURURLUYUZ"

57. Avrupa Büyükler Karate Şampiyonasında bronz madalya kazanan Kadın Kata Milli Takımı sporcusu Damla Su Türemen, "Şampiyonada böyle bir derece aldığımız için çok mutluyuz. Ülkemize böyle bir madalya getirdiğimiz için çok gururluyuz." dedi.

Gaziantep'te Şahinbey Spor Salonunda düzenlenen Avrupa Karate Şampiyonası'nda bronz madalya kazanan Kadın Kata Milli Takımı sporcusu Damla Su Türemen, "Hepimiz genciz ve Avrupa Şampiyonası'nda böyle bir derece aldığımız için çok mutluyuz. Ülkemize böyle bir madalya getirdiğimiz için çok gururluyuz." dedi.

Kadın Kata Milli Takımı sporcusu Damla Pelit ise Ankara Büyükşehir Belediyesi Egospor Kulübü sporcusu olduğunu belirterek, "İlk büyükler Avrupa şampiyonluğuna katıldım. Üçüncülükle tamamladık. Ülkemize bronz madalya kazandırdığımız için çok mutluyuz. Daha yeni bir takımız. İnşallah daha iyi olacağız." dedi.

Kadın Kata Milli Takımı sporcusu Zehra Kaya ise yeni bir takım olarak madalya kazanmalarının önemli olduğunu kaydetti.

SENİN İÇİN SEÇTİĞİMİZ
Tümü
TÜMÜ