Kadınlar derbisi Fenerbahçe'nin

ING Kadınlar Basketbol Süper Ligi'nde Fenerbahçe Alagöz Holding, Galatasaray Çağdaş Faktoring'i 80-72 mağlup etti.

Haber; Sporx.com ve AA, Fotoğraf; AA
Abone Ol
Kadınlar derbisi Fenerbahçe'nin
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
01 Aralık 2022 20:50
ING Kadınlar Basketbol Süper Ligi'nin 8. haftasında Fenerbahçe Alagöz Holding, Galatasaray Çağdaş Faktoring'i konuk etti.

Fenerbahçe, salondan 80-72 galibiyetle ayrıldı.

İlk periyotta 5-0'lık seriyle oyuna etkili başlayan ev sahibi ekip, ilerleyen zamanda da bu üstünlüğünü sürdürdü. Merve Aydın ve Meesseman basketleriyle farkı arttıran Fenerbahçe Alagöz Holding, periyot bitimine 1 dakika kala 16 sayıyla bu çeyrekteki en büyük farkı yakaladı: 28-12. İlk periyot, sarı-lacivertli ekibin 28-16 üstünlüğüyle tamamlandı.

İkinci periyotta her iki ekip de karşılıklı pota altı sayılar buldu. Periyot bitimine 5 dakika kala Fenerbahçe Alagöz Holding, 35-22'lik skorla üstünlüğünü devam ettirdi. Son 5 dakikalık bölümde Galatasaray Çağdaş Faktoring'in özellikle Stevens ve Mc Covan'ın sayılarıyla farkı eritme çabalarına izin vermeyen sarı-lacivertliler, devreye 42 - 29 üstünlükle girdi.

Maçın 3. periyodu ilk 5 dakikalık bölümde ev sahibi ekip, özellikle Meesseman'ın sayılarıyla farkı 19 sayıya kadar çıkardı: 49-30. Sonraki bölümde de oyun ve skor üstünlüğünü elden bırakmayan Fenerbahçe Alagöz Holding, üçüncü çeyreği de 56-44'lük skorla önde bitirdi.

Son periyodun ilk bölümünde bu kez konuk ekip Galatasaray Çağdaş Faktoring, etkili bir oyun sergiledi. Pelin Derya Bilgiç, Işıl Alben ve Pulvere'nin üç sayılık basketleri, Mc Covan'ın pota altı sayılarıyla farkı eritip eşitliği yakalayan sarı-kırmızılı ekip, çeyrek bitimine 5 dakika 33 saniye kala 3 sayılık üstünlük kurdu: 59-62. Mc Bride'in iki üç sayılık basketi ve pota altı sayılarıyla maçı bırakmayan Fenerbahçe Alagöz Holding, bitime 1 dakika 52 saniye kala tekrar 5 sayılık üstünlük yakaladı: 73-68. Sarı-lacivertliler karşılaşmadan da 80-72 galibiyetle ayrıldı.

Salon: Fenerbahçe Metro Enerji

Hakemler: Serhat Büker, Kerem Yılmaz, Furkan Keseratar

Fenerbahçe Alagöz Holding: Elif İstanbulluoğlu, Selin Rachel Gül 2, Manolya Kurtulmuş, Olcay Çakır Turgut 8, İdil Saçalır, Şerife Alperi Onar 9, Meesseman 15, Mc Bride 20, Iagupova 9, İrem Erdik, Merve Aydın 7, Stokes 10

Galatasaray Çağdaş Faktoring: Kamile Nacickaite, Pelin Derya Bilgiç 13, Işıl Alben 5, Pulvere 13, Mc Covan 26, Meltem Yıldızhan 2, Stevens 10, Tuğçe Canıtez 3

1. Periyot: 28 - 16

Devre: 42 - 29

3. Periyot: 56 - 44

SENİN İÇİN SEÇTİĞİMİZ
SPORX ÖNERİYOR
www.hazirol.gov.tr adresinde yayımlanmakta olan ve toplumda afet farkındalığını artırmayı amaçlayan eğitim videolarına da AFAD Acil mobil uygulamasından ulaşılabiliyor.
Tümü
 Reklam 
TÜMÜ