Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Jordan'ın 1984'te imzaladığı 5 dolarlık bir çek, açık artırmada!

Efsane oyuncu Michael Jordan'ın Kuzey Karolina Üniversitesi günlerinde imzalamış olduğu 5 dolarlık bir çek, açık artırmaya çıkarıldı.

Efsane oyuncu Michael Jordan'ın Kuzey Karolina Üniversitesi günlerinde imzalamış olduğu 5 dolarlık bir çek, açık artırmaya çıkarıldı.

Chicago Bulls efsanesi'nin uzun zamandır bağlı olduğu, saha dışı bu hatıra eşyası, bu hafta açık artırmaya çıkarılacak.

Kuzey Carolina Üniversitesi'nde imzaladığı 5 dolarlık bu çek, zamanında oynadığı ufak bir kumarı onaylıyor.

Yahoo! Sports'tan Cassandra Negley, durumu şöyle anlatıyor:

"Kumar oynamayı seven bir adam olan Jordan, 27 Şubat 1984'te biraz bilardo oynamak için UNC kampüsündeki Granville Kuleleri'ne gitti. Oldukça iyi oynamaya başlayan MJ, şu anda çeki açık artırmaya çıkaran kişiyi 25 dolar borca sürükledi. Jordan'ın yenmekte olduğu kişinin bir arkadaşı, Jordan'ın kendisine zorbalık yaptığını düşündü ve birkaç oyun için dahil oldu. Bu arkadaş üst üste birkaç oyun kazanınca, sinir olan Jordan parasını verip çıkmaya karar verdi.

Çıkış için ücret 5 dolardı ve asıl gönderici, Jordan'a para için çek yazıp yazamayacağını sordu. Çekte isim "Mike Jordon" gibi gözükse de, kampüste namı yürüyen "Mike Jordan" ismiyle yazılmıştı. Jordan çeke onay verdi ve gönderen kişiye geri gönderdi. Kimliği doğrulandı ve genel durumu iyi olarak listelendi."

Jordan'ın çeki 1000 dolar civarında. Kendisinin NBA'deki süperstarlığı dönemi öncesi, bir kağıda attığı imza bu denli değerli olabiliyor.

Bir North Carolina Tar Heel olarak Jordan, 1982'de Georgetown Hoyas'ı mağlup eden şutu sokarak, NCAA şampiyonluğunu kazanmıştı. Daha iyi bilinen ödüllerinin çoğu, 14 kez All-Star seçildiği, altı kez şampiyon ve beş kez de MVP olduğu, üniversite günlerinden sonra geliyor.