Boston Celtics LogoBrooklyn Nets LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoHouston Rockets LogoMemphis Grizzlies LogoNew Orleans Pelicans LogoSan Antonio Spurs LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers LogoDetroit Pistons LogoIndiana Pacers LogoMilwaukee Bucks Logo
Denver Nuggets LogoMinnesota Timberwolves LogoOklahoma City Thunder LogoPortland Trail Blazers LogoUtah Jazz LogoAtlanta Hawks LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoWashington Wizards LogoGolden State Warriors LogoL. A. Clippers LogoL. A. Lakers LogoPhoenix Suns LogoSacramento Kings Logo

Jordan: "Süpertakımlar lige zarar verecek"

Efsane oyuncu Michael Jordan, ünlü puro kültürü dergisi Cigar Aficionado ile yaptığı röportajda, NBA'in "süpertakım" dönemiyle ilgili endişelerini dile getirdi.

Efsane oyuncu Michael Jordan, ünlü puro kültürü dergisi Cigar Aficionado ile yaptığı röportajda, NBA'in "süpertakım" dönemiyle ilgili endişelerini dile getirdi.

MJ, dönemle ilgili "Rekabetçi bakış açısından, genel olarak lige zarar vereceğini düşünüyorum. Bir ya da iki tane çok iyi, 28 tane de çöp olan takımlar olacak. Ya da iş çevresinde hayatta kalma konusunda zorluk yaşayacaklar." açıklamalarında bulundu.

Michael, NBA tarihinin en iyi oyuncusunun kim olduğu konusunda da gelen soruya şu yanıtı verdi:

"Hiç Wilt Chamberlain'a karşı oynamadım. Jerry West'e karşı oynamadım. Birinin diğerinden şimdi daha iyi olduğunu söylemek biraz adil olmayan bir durum. Ben altı şampiyonluk kazandım. Bill Russell 11 tane kazandı. Bu, Bill Russell'ı mı benden daha iyi yapar yoksa beni mi ondan daha iyi? Hayır, çünkü farklı dönemlerde oynadık."

NBA, tarihi boyunca tek tük yıldızların bir araya toplandığı takımlar görse de, bunu aynı anda birçok takımın yaptığı yeni bir dönemde bulunuyor.
7/24 NBA TÜRKİYE