Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Jokic: "Medya bize sirkteymişiz gibi davranıyor"

Denver Nuggets'ın yıldızı Nikola Jokic, medya ve taraftarların NBA oyuncularına yaptığı muameleyi 'sirkin bir parçasına' benzetti.

Haber; Sporx.com
Denver Nuggets'ın yıldızı Nikola Jokic, medya ve taraftarların NBA oyuncularına yaptığı muameleyi 'sirkin bir parçasına' benzetti.

Jokic, Sportklub'un "Putevima Sporta" adlı programında yaptığı röportajda, NBA'de bulunduğundan beri sürekli karşılaştığı medya ilgisini konuştu:

"Gittiğimiz her yerde, insanlar fotoğraf çekmek istiyor. Sirkteki bazı hayvanlar gibiyiz. 'Fotoğraf çekelim, fotoğraf çekelim'. Ayrıca bunu komik buluyorum çünkü biraz düşündüğünüzde, gerçeklik farkındalığını yitiriyorsunuz - biz sadece oyuncularız, basketbol oynuyoruz."

"Dürüst olmak gerekirse medyaya çok karşıyım, çünkü spor için kötü olduklarını düşünüyorum, ancak medya nedeniyle olduğumuz yerdeyiz, bu yüzden tanınıyoruz ve bu yüzden etkileri de büyük."

Medyanın NBA ve oyuncuları üzerindeki ilgisi, ligin popülaritesini artırmasını, yurtdışında dikkat çekmesini, ayrıca ürün satışlarının ve TV gelirlerinin artmasını sağladı. Bu sayede NBA, dünyadaki en verimli liglerden biri oldu.