Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Johnson ve Ibaka'ya 1 maç uzaklaştırma

Miami Heat forveti James Johnson ve Toronto Raptors uzunu Serge Ibaka, NBA'den bir maç uzaklaştırma cezası aldı.

Miami Heat forveti James Johnson ve Toronto Raptors uzunu Serge Ibaka, NBA'den bir maç uzaklaştırma cezası aldı.

Salı günü Raptors ile Heat arasındaki maç, bu sezon izlenilen en gergin maçlardan biri olmuştu. Heat, Wayne Ellington'ın son saniyede maç kazandıran basketiyle 90-89 kazanmşıtı, ancak iki olay daha da dikkat çekmişti..

Üçüncü çeyrekte, Johnson ve Ibaka, birbirlerine yumruk sallamalarıyla sonuçlanan bir sürtüşme yaşadı. Her ikisi de kavga ettiği için oyundan atıldı ve Çarşamba günü de NBA tarafından bir maç uzaklaştırma cezası aldıkları söylendi.

Yalnızca bu ikili değil, maçın sona ermesinden hemen sonra Heat guardı Goran Dragic ve Raptors guardı DeMar DeRozan arasında da bir sürtüşme yaşanmıştı. DeRozan, NBA'in "güç kullanarak itme" şeklinde değerlendirdiği hareketi Dragic'e yapmıştı.
  
DeRozan 25 bin dolar para cezasına çarptırılırken Dragic de 10 bin dolar ceza aldı.


7/24 NBA TÜRKİYE