Boston Celtics LogoBrooklyn Nets LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoHouston Rockets LogoMemphis Grizzlies LogoNew Orleans Pelicans LogoSan Antonio Spurs LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers LogoDetroit Pistons LogoIndiana Pacers LogoMilwaukee Bucks Logo
Denver Nuggets LogoMinnesota Timberwolves LogoOklahoma City Thunder LogoPortland Trail Blazers LogoUtah Jazz LogoAtlanta Hawks LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoWashington Wizards LogoGolden State Warriors LogoL. A. Clippers LogoL. A. Lakers LogoPhoenix Suns LogoSacramento Kings Logo

Johnson ve Ibaka'ya 1 maç uzaklaştırma

Miami Heat forveti James Johnson ve Toronto Raptors uzunu Serge Ibaka, NBA'den bir maç uzaklaştırma cezası aldı.

Miami Heat forveti James Johnson ve Toronto Raptors uzunu Serge Ibaka, NBA'den bir maç uzaklaştırma cezası aldı.

Salı günü Raptors ile Heat arasındaki maç, bu sezon izlenilen en gergin maçlardan biri olmuştu. Heat, Wayne Ellington'ın son saniyede maç kazandıran basketiyle 90-89 kazanmşıtı, ancak iki olay daha da dikkat çekmişti..

Üçüncü çeyrekte, Johnson ve Ibaka, birbirlerine yumruk sallamalarıyla sonuçlanan bir sürtüşme yaşadı. Her ikisi de kavga ettiği için oyundan atıldı ve Çarşamba günü de NBA tarafından bir maç uzaklaştırma cezası aldıkları söylendi.

Yalnızca bu ikili değil, maçın sona ermesinden hemen sonra Heat guardı Goran Dragic ve Raptors guardı DeMar DeRozan arasında da bir sürtüşme yaşanmıştı. DeRozan, NBA'in "güç kullanarak itme" şeklinde değerlendirdiği hareketi Dragic'e yapmıştı.
  
DeRozan 25 bin dolar para cezasına çarptırılırken Dragic de 10 bin dolar ceza aldı.


7/24 NBA TÜRKİYE