Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

John Wall'un annesi, kansere yenik düştü...

Washington Wizards yıldızı John Wall'un annesi Frances Pulley'nin, kansere karşı verdiği uzun savaşın ardından vefat ettiği açıklandı.

Washington Wizards yıldızı John Wall'un annesi Frances Pulley'nin, kansere karşı verdiği uzun savaşın ardından vefat ettiği açıklandı.

Wall'un eski kolej koçu John Calipari, haberi Twitter'dan duyuran isimdi.

29 yaşındaki Wall, North Carolina'da büyüdükten sonra Kentucky Üniversitesi'nde bir sezon geçirmişti ve Calipari ile bağlantısı buradandı.

Calipari, Twitter hesabından Frances'in vefatını duyurdu ve Wall gibi bir çocuk yetiştirdiği için onu tebrik etti:

"John'ın sevgili annesi Frances Pulley, kanserle uzun ve cesur bir savaşın ardından vefat etti. John'ı bugün olduğu adam haline getirmesi, inanılmaz işti. Bugün John'ın olduğu her şey - mütevazi oluşu, hizmet eden bir lider ve Tanrı'nın adamı oluşu - ondan gelmekte."

John'ı buraya gelmeye ikna edebilmemin sebebi, annesiydi. Onu burada Kentucky'de benle isteyen oydu. Onun desteği olmasaydı, birlikte nasıl olurduk bilmiyorum. John okula gittikten sonra bile, oğlunu buraya gönderen herhangi bir ebeveyn kadar oğluna sadık kaldı."

Bu kayıp, onun kişiliği ve John üzerindeki etkisi yüzünden tüm çalışanlarımızı etkileyecek.

John ve ailesini dualarınızdan eksik etmeyin."

Wizards, 2010 NBA Draft'ında Wall'u 1. sıradan seçmişti. Wall beş kez All-Star olup ligin en iyi point guardlarından biri olmuştu.

İlk önce bir topuk sakatlığı ve ardından kopan aşili sebebiyle Wall, oyundan bir süre uzak kalmıştı.