Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

John Wall, Wizards için bir nevi "yardımcı koç" olacak

Washington Wizards yıldızı John Wall, 2019-20 sezonunu "koç olup olamayacağını" görmek için değerlendireceğini söyledi.

Haber; Sporx.com
Washington Wizards yıldızı John Wall, 2019-20 sezonunu "koç olup olamayacağını" görmek için değerlendireceğini söyledi.

Wall'un aşil tendon sakatlığını iyileşme sürecinde olacağı 2019-20 sezonunun tamamını kaçırması bekleniyor.

Supermax kontratının bu sezon başladığı Wall, oyun kariyeri bittikten sonra koç olup olamayacağını görmek için 2019-20 sezonunu değerlendirmeyi planlıyor. All-Star oyuncu, esasen Wizards için tüm sezon boyunca bir yardımcı antrenör gibi olacak:

"Bu yılın bana bir koç olup olamayacağımı göstereceğini düşünüyorum. Bence çok sabırlı olmalısınız ve her oyuncu ile nasıl etkileşime gireceğini bilmelisiniz. Her oyuncunun tutumu, karakteri ve ruh hali değişimleri tamamen farklıdır. Küçükken bir koç bana koçluk yapmaya çalıştığında, koçluk yapılabilecek adam olmadığımı görmüştüm."

"NEDEN YALANLA İŞİMİ ZORLAŞTIRAYIM?"


"Aklımdakini söylemeyi seviyorum. Annemin bana her zaman söylediği gibi, 'Aklında ne söylemek istediğini söylemeni hep tercih ederim, ama saygılı bir ifadeyle ve saygılı bir şekilde söylemelisin'."

"Size gerçeği nasıl söylemem bilmiyorum. Öğrendiğim bir şey varsa, yalan söylediğinde, söyleyeceğin 12 kişi için söylediğin yalanları tam olarak hatırlaman gerektiği. Neden işi bu kadar zorlaştırayım?"

Wall, sezon sonundaki topuk ameliyatına girmeden önce Wizards formasıyla geçen sezon 32 maçta oynamıştı. Evinde düşen Wall, sonrasında aşil tendonunu koparmıştı.

2018-19 sezonunda Wall, ortalama 20.7 sayı, 3.6 ribaund ve 8.7 asistle oynamıştı.