X

Jimmy Butler, giydiği numaraların hikayelerini anlattı

Miami Heat yıldızı Jimmy Butler, kariyeri boyunca giydiği forma numaralarının arkasındaki hikayeleri paylaştı.

Haber; Sporx.com, Fotoğraf; NBA.com
Abone Ol
Jimmy Butler, giydiği numaraların hikayelerini anlattı
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
13 Nisan 2020 13:43
Miami Heat yıldızı Jimmy Butler, kariyeri boyunca giydiği forma numaralarının arkasındaki hikayeleri paylaştı.

Butler, Taj Gibson'ın onuruna Heat'te 22 numara giyiyor. Ancak Butler, Marquette ve önceki NBA takımlarında farklı numaralar giyiyordu.

Butler kolejde 33 numara, Chicago Bulls'da 21 numara ve Minnesota Timberwolves ile Philadelphia 76ers'da da 23 numara giymişti.

Anlattığı hikayeler şöyleydi:

"Hayatım boyunca oynadığım en sağlam kişilerden biriyle oynadım - Taj Gibson. Bana nasıl profesyonel olunacağını öğreten oydu. Bazen insanlar kendilerine ilham veren biri nedeniyle numara seçerler ve Taj, bu insanlardan biri."

"Marquette'de 33 giymiştim. Lisede Tracy McGrady yüzünden 1 numara giydim. Benim için kardeş olan ve beraber yaşadığım en iyi arkadaşım 33 numaraydı. Ailesinin benim için yaptıkları bir tarafa, o numarayı seçme sebebim, annesinin en sevdiği oyuncusunun Larry Bird olmasıydı ve sonra bir şekilde öyle kaldı. Hepsi Larry Bird ve Jordan Leslie yüzünden oldu."

"Chicago'da 21'i seçtim, çünkü 21 yaşında draft edilmiştim. Kolej üçüncü sınıfta Joe Fulce adında, 21 giyen bir adamla oynamıştım. O olmadan lige katılmazdım."

"Minnesota'daki 23 numarası sadece Jordan markası ile olduğum içindi. Kendimi hiçbir şekilde Michael Jordan ile karşılaştırmıyordum. Ama Jordan'ın bir zamanlar Chicago'da 23 giydiğini ve sonra başka bir takıma geçtiği zamanı düşündüm. Ben de Chicago'dan ayrılıyordum, bu yüzden '23 giyeceğim' diye düşünmüştüm."

2019-20 sezonu, koronavirüs salgını nedeniyle askıya alınmadan önce Butler, 20.2 sayı, 6.6 ribaund ve 6.1 asist ortalamalarla oynuyordu.

SENİN İÇİN SEÇTİĞİMİZ
Tümü
 Reklam 
TÜMÜ