Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Jerry West, bir sezon daha Clippers'ta

LA Clippers, özel danışmanı Jerry West'i önümüzdeki sezon için de tutmayı seçti.

Haber; Sporx.com
LA Clippers, özel danışmanı Jerry West'i önümüzdeki sezon için de tutmayı seçti.

80 yaşındaki efsane isim, 2017 yazından bu yana organizasyon ile çalışıyor.

New York Times'tan Marc Stein'e göre, West 2017-18 sezonunda Clippers'la 4-5 milyon dolar kazandığını ve karar alma sürecinde bir söz sahibi olduğunu bildirdi. West'in Clippers ile iki yıllık sözleşmesi sezon sonunda sona ermeye ayarlanmıştı.

West, Los Angeles'in ön ofisinde basketbol operasyonları başkanı Lawrence Frank, genel menajer Michael Winger ve genel menajer yardımcısı Trent Redden ile birlikte saygın idarecilerden biri. Winger ve Redden, bu sezon diğer organizasyonlarla yükselmeler için görüşmeler yapmış ancak Clippers'ta kalmaya karar vermişlerdi.

Clippers sahibi Steve Ballmer tarafından takıma alınmadan önce West, Golden State Warriors hanedanlığının ilk günlerinde danışmanlık görevinde bulunmuştu. Ondan önce bazı kadroları başarılı olan Memphis Grizzlies ve Los Angeles Lakers takımları ile önemli bir ön ofis rolü oynamıştı.