Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Jefferson: "Giannis'i Davis'le karşılaştırmak, saygısızlıktır!"

NBA'in eski oyuncularından Richard Jefferson, Milwaukee Bucks süperstarı Giannis Antetokounmpo'yu Los Angeles Lakers yıldızı Anthony Davis ile karşılaştırmanın "saygısızlık" olduğunu söyledi.

Haber; Sporx.com, Fotoğraf; NBA.com
NBA'in eski oyuncularından Richard Jefferson, Milwaukee Bucks süperstarı Giannis Antetokounmpo'yu Los Angeles Lakers yıldızı Anthony Davis ile karşılaştırmanın "saygısızlık" olduğunu söyledi.

Jefferson kısa süre önce ESPN'de konuştu ve Davis'in Antetokounmpo'dan "daha yetenekli" olabileceğini iddia ederken, Greek Freak'in zihniyetine övgüde bulundu:

"Anthony Davis'in en iyi beş oyuncudan biri veya en yetenekli beş oyuncudan biri olmasının yanı sıra, en iyi 75 oyuncu arasında olması gibi konulardan çok konuşmuştuk. Şunu söyleyeceğim: Anthony Davis'i Giannis ile karşılaştırmak haksızlık olur. Ama Giannis'i de Anthony Davis ile karşılaştırmak saygısızlık olur.

Benzer vücut biçimlerine ve benzer becerilere sahip iki farklı bireyden bahsediyoruz. Anthony Davis'in Giannis'ten daha yetenekli olduğunu söyleyebilirim. Yüzde 80 isabetle serbest atış sokabiliyor. Yüzde 30'ların ortalarında üçlük sokabiliyor. Giannis bunların hiçbirini yapamaz.

Ama Giannis'in olayı nedir biliyor musun? Pek çok oyuncudan görmediğimiz, sonu gelmeyen bir azme sahip oluşu. Bu noktada ve dönemde, bu iki oyuncuyu karşılaştırmak haksızlık olur."

Bucks, 7-8'lik bir dereceyle Doğu'da 10. sırada yer alırken, Lakers ise Batı'da 8-8'lik bir dereceyle 9. sırada bulunuyor.