Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Jazz taraftarları, efsane koç Jerry Sloan'ın heykelini istiyor!

Utah Jazz taraftarları, ekibin uzun zaman koçluğunu yapmış efsane koçu Jerry Sloan için bir heykel inşa edilmesini isteyen bir kampanya başlattı.

Haber; Sporx.com
Utah Jazz taraftarları, ekibin uzun zaman koçluğunu yapmış efsane koçu Jerry Sloan için bir heykel inşa edilmesini isteyen bir kampanya başlattı.

Dilekçede, Sloan'a yaptığı her şey için teşekkür eden bir anıt kazandırma amacı olduğu belirtiliyor:

"Lütfen Jerry Sloan'ın, halen burada kendisi görebiliyorken, oldukça geç kalınmış heykelini inşa edelim. Hepimiz bir heykelin, Jerry'nin istediği son şey olduğunu biliyoruz, çünkü her zaman dikkatlerden kaçınmıştır. Lakin topluluğumuz ve Utah Jazz organizasyonu için yaptığı her şey adına büyük bir hediye olacaktır. Eğer bir Jazz taraftarıysanız, lütfen bunu yayarak yardım edin böylece biraz dikkat çekebiliriz."

SAĞLIĞI KÖTÜYE GİDİYOR...


Trajik bir şekilde, Jerry Sloan'ın, Parkinson'dan ve demans hastalığından muzdarip olduğu belirtildi ve sağlığı da düşüşte. Jazz taraftarları, Sloan'ın inşa edilmiş olduğunu görebilmesi için, heykelin zamanında inşa edilmesini istiyor.

Sloan, etkileyici bir koçluk kariyerine sahip. 26 yıl başantrenörlük yapan Sloan, bunların 23'ünü Jazz ekibiyle yaptı. Sloan, kariyerinin sonunda 1.221-803'lük bir seriye ve %60.3'lük bir kazanma yüzdesine sahipti.