Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Jay-Z, 2010'da LeBron'u Nets'e almaya çalışmış!

Grammy ödüllü hip-hop sanatçısı ve New Jersey Nets'in eski hissedarı Jay-Z'nin, LeBron James'i 2010'da Nets'e katılma konusunda ikna etmeye çalıştığına dair ayrıntılar ortaya çıktı.

Haber; Sporx.com, Fotoğraf; NBA.com
Grammy ödüllü hip-hop sanatçısı ve New Jersey Nets'in eski hissedarı Jay-Z'nin, LeBron James'i 2010'da Nets'e katılma konusunda ikna etmeye çalıştığına dair ayrıntılar ortaya çıktı.

Anlatıların bir kısmı, 2010 yılında Nets'in yeni atanan koçu Avery Johnson'dan geldi. Johnson, Jay-Z'nin LeBron'u New Jersey'e çekme konusunda ikna etmeye çalışmasından çok etkilendiğini söyledi:

"Bir sirk şovuydu. Çok heyecanlıydık. Ama dürüst olmak gerekirse, bir organizasyon olarak buna hazır değildik. Ve sonraki iki yıl boyunca Newark'ta oynuyorduk, New York'ta değil. Ama Jay-Z gerçekten harika bir adım atmıştı. Arkadaşlığını kullanmış ve New York'u güzel pazarlamıştı."

Bununla birlikte, Jay-Z bir Nets görevlisi olarak durmamıştı. Görünüşe göre, ünlü rapçi, James ile bire bir görüşme yapabilmek için uzun bile kalmıştı:

"Jay-Z, diğerleri ayrıldıktan sonra kaldı ve James'le, Knicks'in planlanan varışıyla çakışan 15 dakikalık özel bir toplantı yapmıştı. Jay-Z'in SUV'si binadan ayrılırken, takım sahibi James Dolan ve yakın zamanda geçirdiği bir ameliyat nedeniyle tekerlekli sandalyede olan genel menajer Donnie Walsh'ın yanından geçmişti."

Günün sonunda, LeBron yeteneklerini Miami Heat'e taşımayı seçmişti.