Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Jackson: "Michael Jordan bugün 40 sayı ortalama yakalardı!"

Eski NBA oyuncusu Mark Jackson, Chicago Bulls efsanesi Michael Jordan'ın bugünün NBA'inde 40 sayı ortalama yakalayabileceğini iddia etti.

Haber; Sporx.com, Fotoğraf; NBA.com
Eski NBA oyuncusu Mark Jackson, Chicago Bulls efsanesi Michael Jordan'ın bugünün NBA'inde 40 sayı ortalama yakalayabileceğini iddia etti.

Eski NFL yıldızı Shannon Sharpe'ın haftalık podcast'i 'Club Shay Shay'e konuk olan Jackson, Sharpe ile insanların Jordan'ın bugünkü NBA'de nasıl performans göstereceği üzerine yürüttükleri tahminleri ele aldı.

Sharpe, MJ'in modern basketbol döneminde nasıl performans göstereceğini düşündüğünü sorduğunda, Majesteleri'nin eski rakiplerinden Jackson, şu yanıtı verdi:

"Michael Jordan, istediği ortalamayı yakalar. Onu analiz veya deşifre falan etmeyeceğim, size bir tanık olarak konuşuyorum. Michael Jeffrey Jordan'ın yaptıklarına ilk elden şahit olan birisi olarak şunu diyebilirim ki, kendisi maç başına 40 sayı atabilir. Bugün 30-35 sayı ortalama yakalayan adamları düşünürsek, kusura bakmayın ama onlarda Michael'ın sahip olduğu hücum repertuarı yok."

Sharpe, MJ'i modern dönem oyuncularıyla karşılaştırırken, Jordan'ın günümüz oyununda yaygın olan üçlük verimliliğinden yoksun olduğuna dikkat çekti. Lakin Jackson, Jordan'ın bu alanda da kötü olmadığını belirterek, bugünün oyunda serbest atış çizgisine daha çok gideceğini ve bu sayede 40 sayı ortalamasını rahatça elde edebileceğini açıkladı.