Boston Celtics LogoBrooklyn Nets LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoHouston Rockets LogoMemphis Grizzlies LogoNew Orleans Pelicans LogoSan Antonio Spurs LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers LogoDetroit Pistons LogoIndiana Pacers LogoMilwaukee Bucks Logo
Denver Nuggets LogoMinnesota Timberwolves LogoOklahoma City Thunder LogoPortland Trail Blazers LogoUtah Jazz LogoAtlanta Hawks LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoWashington Wizards LogoGolden State Warriors LogoL. A. Clippers LogoL. A. Lakers LogoPhoenix Suns LogoSacramento Kings Logo

J.R.: "Rakip taraftar beni sevsin istemiyorum"

Cleveland Cavaliers guardı J.R. Smith, dün geceki Doğu Konferansı Finalleri 2. maçında Boston Celtics uzunu Al Horford'ı ittikten sonra "Flagrant faul" almış ve Celtics taraftarlarını kızdırmıştı.

Cleveland Cavaliers guardı J.R. Smith, dün geceki Doğu Konferansı Finalleri 2. maçında Boston Celtics uzunu Al Horford'ı ittikten sonra "Flagrant faul" almış ve Celtics taraftarlarını kızdırmıştı.

Smith hakemlerin doğru kararı verdiklerini söyleyerek, taraftarların kendilerine kızgın olduklarında bunun hoşuna gittiğini de sözlerine ekledi.

JR Smith "S... Git J.R." tezahüratı için şu açıklamaları yaptı:

"Bayılıyorum. Rakip taraftarların beni sevmesini istemiyorum. Bu yüzden burada değilim. İstedikleri her şeyi söyleyip tezahürat edebilirler. Bu aslında kendimi daha iyi hissettirir. Beni tanırlar."

"Karar doğruydu. Açıkça adamı ittim. Onu bel altından falan düşürmeye veya benzeri bir şey yapmaya çalışmıyordum. İyi ve sert bir fauldü. Bana neden 'flagrant' verdiklerini anlayabiliyorum."

Horford'un düşmesinin ardından Smith'in karşısına çıkan ve üzerine yürüyen Celtics guardı Smart, pozisyonun pis bir oyun olduğunu söyledi:

"Baktığımda, Al savunmasız bir konumdaydı. Havadaydı. Vücudunun yönlenişini kontrol edemiyordu, ve faulü görmedi bile. Gidip arkadan iki elle itmek, pis bir hareket. Bunun devam etmesine izin veremezsiniz. Bu, JR'ın böyle şeyler yapmasının ilk örneği değil, özellikle bize karşı hiç değil. Bu konuda ünü var, özellikle de bize karşıyken. Bunu biliyoruz."

"Yani bu zorbalık durumu gibi. Eğer zorbanın birine sürekli seninle uğraşmasına izin verirsen. Yumruğunu masaya vurana kadar seninle uğraşmaya devam eder. Benim de yapmaya çalıştığım şey buydu. Adamlarımdan biri düştü ve bu da hoşuma gitmedi."

Smith, Cavaliers'ın Doğu Konferansı Finalleri'nde 2-0'lık bir deliğe düştüğü o maçta, 7'de 0 saha içi isabetiyle 0 sayı üretmişti.


7/24 NBA TÜRKİYE