İşte Para Nordic Dünya Kupası'nda Türkiye'yi temsil edecek isim!

Milli kayakçı Haydar Çetinkaya, Para Nordic Dünya Kupası'nda Türkiye'yi temsil edecek.

Haber; AA, Fotoğraf; Twitter
Abone Ol
İşte Para Nordic Dünya Kupası'nda Türkiye'yi temsil edecek isim!
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
05 Aralık 2022 13:58
Milli kayakçı Haydar Çetinkaya, 8-15 Aralık tarihlerinde Finlandiya'da düzenlenecek Para Nordic CC Dünya Kupası'nda Türkiye'yi temsil edecek.

Türkiye Kayak Federasyonundan yapılan açıklamada, geçen yıl talihsiz bir kaza geçiren Haydar Çetinkaya'nın spor kariyerine artık para nordic sporcusu olarak devam edeceği belirtildi.

Bolu Gerede'de kendisi için özel üretilen sol protez bacağıyla antrenmanlara başlayan milli sporcu, Para Nordic CC Dünya Kupası'nda Türkiye adına yarışacak.

Açıklamada görüşlerine yer verilen milli sporcu Haydar Çetinkaya, Türkiye'yi Finlandiya temsil edeceği için mutlu olduğunu belirtti.

Federasyon başkanı Ali Oto'ya teşekkür eden milli sporcu, "Türkiye'nin ilk para kayakçısıyım, inşallah son olurum. Dünya kupasında ülkemi en iyi şekilde temsil etmek için tüm gücümle çalışacağım. Başarılı olmak için zorlukları yenmeye hazırım. Bana geçirdiğim kaza sonrasında desteğini esirgemeyen, her fırsatta yanımda olan Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Mehmet Muharrem Kasapoğlu'na da çok teşekkür ediyorum." ifadelerini kullandı.

SENİN İÇİN SEÇTİĞİMİZ
Tümü
 Reklam 
TÜMÜ