İsmail Kartal: "Beşiktaş'a çok iyi çalıştık"

Konyaspor Teknik Direktörü İsmail Kartal, Beşiktaş maçı sonrasında konuştu.

Haber; Sporx.com
İsmail Kartal: 'Beşiktaş'a çok iyi çalıştık'
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
27 Eylül 2020 18:43
Konyaspor Teknik Direktörü İsmail Kartal, Beşiktaş'ı 4-1 mağlup ettikleri mücadelenin ardından konuştu.

Beşiktaş'a karşı çok iyi hazırlandıklarını belirten Kartal, "Beşiktaş'a karşı nerede oynayacağımızı, nerede basacağımızı, hepsini gerçekten çok çalıştık. 2 hafta oldu, taktik, disiplin olarak iyi mücadele ettik. Fizik olarak eksiğimiz var, bunu da geliştirebilirsek çok daha iyi olacağımızı düşünüyorum. 3 kişinin içinde göstere göstere böyle bir gol yemeyi de kabul etmiyorum, bunların olmaması gerektiğini anlatacağız. Çok anlamlı, çok güzel bir galibiyet elde ettik." ifadelerini kullandı.

"BELKİ BAZILARI ACI ÇEKİYORLAR"

Kartal, maçın ardından düzenlenen basın toplantısında, hafta boyunca Beşiktaş maçına çok iyi hazırlandıklarını söyledi.

Çalışmayı çok seven bir oyuncu gurubunun olduğunu vurgulayan Kartal, "Ben ve ekibim de çalışmayı ve çalıştırmayı seven bir ekibiz. Kolay kolay oyuncuları boş bırakmıyoruz. Beşiktaş'ı iyi analiz ettik. Dersimize iyi çalıştık. Antrenmanlarda bazı oyuncularımız belki biraz acı çekiyorlar ama acı çekmeden de başarı ve zaferler gelmez." diye konuştu.

Hafta başından beri çok iyi ve yüksek tempolu bir çalışma yaptıklarını anlatan Kartal, şunları kaydetti:

"Oyunun son bölümlerinde fizik olarak birazcık oyundan düştük. Bu sistemde fizik olarak takımımızın seviyesini biraz daha yukarıya çekebilirsek, çok daha iyi bir Konyaspor olacağını düşünüyorum. Daha iyi mücadele eden, savaşan ve başarılı olabilecek bir takım oluşturmaya çalışıyoruz. Bütün planlamam, hayalim ve hedefim bu. Bugünkü galibiyeti, her ne kadar tribünler boş olsa da büyük Konyaspor camiasına ve yöneticilerimize armağan ediyorum."

"BÖYLE UCUZ GOL YEMEMELİYİZ"

Kartal, oyuncuları gösterdikleri performanstan ötürü kutladığını belirterek, "Skor 4-0'ken yediğimiz gol kabul edilemez. Bunu zaten hafta için takımımıza göstereceğiz. Maç 4-0 olabilir, 0-0 olabilir ama böyle ucuz gol yememeliyiz. 4-0'ken bu golü yememiz bizim için bir artı oldu. Bir daha böyle gol yemememiz için bunu hafta içinde yaptığımız analizlerde oyuncularıma göstereceğim." değerlendirmesinde bulundu.Tümü
TÜMÜ