İşitme Engelli Futsal Milliler, Avrupa Şampiyonası finallerinde!

Turkcell sponsorluğundaki İşitme Engelliler Futsal Milli Takımı, Avrupa Futsal Şampiyonası'na doğrudan katılmaya hak kazandı.
20 Ocak 2018 00:04
Türkiye Futbol Federasyonu'nun "Türkiye Futbol Oynuyor" projesi kapsamında destek verdiği Turkcell sponsorluğundaki İşitme Engelliler Futsal Milli Takımı, ön eleme turu F Grubu'ndaki ilk iki maçını da kazanarak, Avrupa Futsal Şampiyonası'na doğrudan katılmaya hak kazandı.

Ay-Yıldızlılar, Galler'in başkenti Cardiff'te oynanan gruptaki ilk maçında Bosna Hersek'i 4-2 mağlup etti. Millilerin gollerini Mehmet Sert (2) ve İmametin Sünmez (2) kaydetti. Gruptaki diğer karşılaşmada İsveç de Galler'i 8-3 yendi.

Bu sonuçların ardından Türkiye ile İsveç, grup liderliği için kritik değer kazanan günün ikinci maçında karşı karşıya geldi. Milli Takım, Bosna Hersek'in ardından İsveç'i de 5-2 yenerek, grup birinciliğini elde etti. Avrupa Futsal Şampiyonası'na direkt katılma hakkı kazanan Millilerin İsveç karşısında gollerini Soner Balcı (3), Mehmet Mert ve Eşref Metin Su kaydetti.

İşitme Engelliler Futsal Milli Takımı, gruptaki son maçında 20 Ocak Cumartesi günü TSİ 16.30'da Galler ile karşılaşacak.

Avrupa İşitme Engelliler Futsal Şampiyonası, aralık ayında Finlandiya'da düzenlenecek.


Galeri Icon Foto Galeri