İnşaat işçiliğinden milli takıma

Antalya'da inşaatlarda çalışarak aile bütçesine katkı sağlayan Yunus Emre Sevinç, Bocce Milli Takımı'na seçilmenin gururunu yaşıyor. Milli sporcu Yunus Emre: "Turnuvaya katılacağım gün evden ayrılırken annem, 'Oğlum, artık hayatın içindesin. İnşaatta çalış. Gidip ne yapacaksın' dedi.

Haber; AA
Abone Ol
İnşaat işçiliğinden milli takıma
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
26 Ekim 2017 12:44
Antalya'da inşaatlarda çalışarak aile bütçesine katkı sağlayan Yunus Emre Sevinç, Bocce Milli Takımı'na seçilmenin heyecanını yaşıyor.

Antalya'da yaşayan Şanlıurfalı 5 çocuklu Sevinç ailesinin en büyük evladı Yunus Emre Sevinç, ailesinin yaşadığı ekonomik sıkıntılar nedeniyle liseyi bitirince inşaatlarda çalışmaya başladı.

 Yunus Emre'nin de yer aldığı milli takım, antrenör Yağmur Uzun'un desteğiyle katıldıkları 20-22 Ekim'de Kemer'de düzenlenen Uluslararası Bocce Petank Raffa ve Volo Turnuvası Petank Open kategorisinde ikinci oldu. 

- "Beş kardeşiz ailede en büyük çocuk benim" 

Milli takıma çağrılan 19 yaşındaki milli sporcu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, lise ikinci sınıftayken, "Bir bakayım" düşüncesiyle bocce antrenmanına gittiğini söyledi.

Sporun kendisinde merak uyandırınca ilgilenmeye başladığını aktaran Yunus Emre, okullararası müsabakalarda üçüncülük, ertesi yıl ise birincilik elde ettiklerini ifade etti.

İnşaatlarda çalışmaya başlamasıyla gönül verdiği spordan uzaklaştığını ve bu duruma çok üzüldüğünü belirten Yunus Emre, şöyle devam etti:

"Bocce antrenmanlarına gittiğimde ister istemez sıkıntıya düşüyorduk. Mecburen çalışmak zorunda kaldım. İnşaatlarda alçıpan taşıyorum, demir kesiyorum. Bir nevi amalelik yapıyorum. Antrenörümün desteğiyle antrenman eksikliğime rağmen turnuvaya katıldım. Şampiyona çok iyi geçti. Turnuvaya katılacağım gün evden ayrılırken annem, 'Oğlum, artık hayatın içindesin. İnşaatta çalış. Gidip ne yapacaksın" dedi. Turnuvada başarılı olmasaydım yine inşaatlarda çalışacaktım. Boccede ilerlemeyi düşünüyorum. Aynı zamanda ders çalışıp üniversite sınavlarına gireceğim. Çünkü daha iyi yerlere gelebilirim." 

-  Antrenör Uzun: "Yunus'un ustasını ikna ettim" 

Antrenör Yağmur Uzun da boccenin stratejik bir oyun olduğunu, takım içindeki bir kişinin kötü performansının diğer oyuncuları etkilediğini söyledi.

Yunus Emre'yi de antrenman eksikliğinden dolayı diğer oyuncuları kötü etkilemesinden endişe etseler de başarının geldiğini vurgulayan Uzun, şunları kaydetti:

"İzin almaya çalışan oyuncumuza ustası, 'Sen top atıp da ne yapacaksın? Atsan ne olacak atmasan ne olacak, burada çalış ekmeğini kazan.' demiş. Sonra gidip Yunus'un ustasını ikna ettim. Ortada lisans ve fotoğraf yoktu. Son anda hepsini hallettik. Turnuvadan sonra ustası da aldığımız sonuçla sevindi. Yunus milli takıma seçildi. Sporcumuzdan milli takımda edineceği tecrübelerle buradaki arkadaşlarına yardımcı olmasını isteyeceğiz."


Tümü
TÜMÜ