IEM Chicago'da finalin ismi belli oldu!

Dünya devlerinin karşı karşıya geldiği IEM Chicago CS: GO turnuvasında finalin adı belli oldu. Yarı finalde rakibi MiBR'ı geçmeyi başaran ENCE ile Vitality engelini rahat aşan Liquid, IEM Chicago finalinde karşı karşıya gelecek.

Kıyasıya mücadelenin yaşandığı IEM Chicago turnuvasında sona gelindi. 20 Temmuz'da oynanan yarı final karşılaşmalarının ardından finale yükselen ekipler belli oldu.

Günün ilk yarı final karşılaşmasında ENCE ile MiBR karşı karşıya geldi. Kıran kırana mücadelenin sahne olduğu karşılaşmadan 2-1'lik skorla galip ayrılan ENCE, adını finale yazdırmayı başaran ilk ekip oldu. Günün ikinci yarı final karşılaşmasında ise dünya bir  numarası Liquid ile dünya iki numarası Vitality karşılaştı. Baştan sona üstün götürdüğü seriden 2-0 galip ayrılan Liquid, son zamanlardaki büyüleyici performansını devam ettirdi ve finale yükselen ikinci ekip oldu.

Liquid ile ENCE arasında oynanacak olan final karşılaşması 21 Temmuz TSİ 22:30'da başlayacak. BO5 formatında oynanacak olan karşılaşmadan galip ayrılan taraf 125.000$'ın sahibi olacak. 

Final karşılaşmasını Türkçe veya İngilizce olarak ESL'in resmi Twitch hesaplarından takip edebilirsiniz.

21 Temmuz Pazar

22:30 - Liquid vs. ENCE | BO3

Görsel: HLTV.org

Sporx Anasayfasına Dön