İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'dan "sokağa çıkma yasağı" için açıklama

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, durumu takip ettiklerini ve önümüzdeki iki günden sonra gerekli görülmesi halinde sokağa çıkma yasağı da gelebileceğini söyledi.

Haber; Sporx.com
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'dan 'sokağa çıkma yasağı' için açıklama
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
29 Mart 2020 20:48
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, sokağa çıkma yasağına ilişkin "Hiçbir yasağı almaktan çekinmeyiz. Evde kal' çağrıları ile vatandaşları evde tutabiliyoruz. Hafta sonu itibarıyla yüzde 95 civarında insanlar eve çekildi. Yarını ve diğer günü de izleyeceğiz" dedi.

İçişleri Bakanı Soylu, gazeteci Cüneyt Özdemir'in sorularını yanıtladı. Soylu'nun açıklamalarından öne çıkanlar şöyle;

"Bizim almayacağımız hiçbir tedbir yoktur. Almaktan çekinmeyiz. Valilerimizle değerlendirme yaptık. Bunu Cumhurbaşkanımıza arz ettik. Son 4-5 gündür Türkiye'de hayat yüzde seksen durmuştu. Sokağa çıkma yasağı koyabiliriz. Güvenliğe, sağlığa, gıda tedariği yapanlara koymayacağız. Bunların dışında sosyal izolasyonu sağlamış durumdayız. Sokakları, meydanları gördünüz. İstanbul'da Ankara'da tamamen boş. Yüzde 60-70 Türkiye'deki toplu taşımadaki sayı azaldı. Şehirlerarası ulaşımda yüzde 94 oranında azaldı. 'Evde kal' çağrıları ile vatandaşları evde tutabiliyoruz. Parametreleri takip ediyor, izliyor, yönetmeye çalışıyoruz. Şu andaki (bugün ve dün) durumda yüzde 95 civarında hayat eve çekildi. Yarını ve diğer günü de izleyeceğiz."

"EKONOMİ ETKİLENİR KAYGISI YOK"

"Sokağa çıkma yasağıyla ilgili ekonomi etkilenir diye bir kaygımız yok. Ekonomi muhakkak etkilenecektir. Her ülke etkileniyor. Bundan sonra Avrupa, Çin, ABD ekonomisi nasıl olacak bilmiyoruz. Bizim için 4 konuyu ayakta tutmak önemli. Sağlık sistemi, tedarik gıda, kamu düzeni ve sosyal izolasyonu sağlayacağız. Bunu sağlayacak bir süreci oluşturmaya çalışıyoruz. Oluşturamazsak tüm tedbirleri alırız.

Sporx mobil uygulamasıyla spor haberlerine herkesten önce ulaşmak için tıklayın
Tümü
TÜMÜ