Hüseyin Çimşir'den Galatasaray maçı motivasyonu

Galatasaray karşılaşmasını 'Şampiyonluğun kilidini açacak maç' olarak nitelendiren Hüseyin Çimşir oyuncularına "Sahada sakin kalan bu maçı kazanır. Hakemle ve rakiple uğraşmak yok" dedi.

Haber; Türkiye
Hüseyin Çimşir'den Galatasaray maçı motivasyonu
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
03 Temmuz 2020 12:18
Şampiyonluk hasretini bu sezon bitirmek isteyen Trabzonspor tamamen Galatasaray maçına odaklandı. Bordo-mavililerin bu hayalini gerçeğe dönüştürmesi için İstanbul'dan zaferle ayrılması şart. Mutlu sona bu kadar yakın oldukları bir dönemde en küçük bir hatanın hayallerini altüst edeceğini söyleyen teknik direktör Hüseyin Çimşir, zaferin şifrelerini verdi.

Oyuncularıyla bir toplantı yapan genç teknik adam "Her şeyden önce saha içinde sakin kalmalıyız. Hakem hatalarından bu sezon en çok canı yanan biziz. Rakip oyuncuların tahriklerine kapılmamalıyız. Rakiple ve hakemle tartışmaya girmek yasak" dedi.

LİGİN EN İYİSİ BİZİZ

Galatasaray'ın savunmada sıkıntılı olduğunu belirten Hüseyin Çimşir, "Hem hızlı hem de yetenekli oyunculara sahibiz. Ligin en iyisiyiz. Kendi oyunumuzu sahaya yansıtırsak bizi kimsenin yenemeyeceğini aklımızdan çıkarmamalıyız. Şampiyonluk yolunda belki de en önemli maça çıkacağız. Durmadan mücadele etmeli, sahada yardımlaşmalıyız" dedi.

Son haftalarda yaşadıkları puan kaybını 'yol kazası' olarak gördüğünü de ifade eden Çimşir "Son düdük çalmadan maçın bitmediğini en acı yaşayan biziz" diye konuştu.

BİLEĞİ BÜKÜLMÜYOR

Trabzonspor'un, teknik direktör Hüseyin Çimşir yönetiminde 12 lig maçında boynu bükülmedi. Bordo-mavililer, 12 karşılaşmanın yedisinde sahadan galibiyetle ayrılırken beş maçta da berabere kalarak 26 puan topladı. Karadeniz ekibi, bu karşılaşmalarda 2,16 puan ortalamasıyla maçlarını oynadı.Tümü
TÜMÜ