Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Howard: "Kobe, bana 'yumuşak' dediğin için teşekkür ederim"

Dwight Howard, eski Los Angeles Lakers takım arkadaşı Kobe Bryant tarafından kendisine "yumuşak" denmesini, gönüllü olarak takdir ettiğini söyledi ve Kobe'ye teşekkür etti.

Haber; Sporx.com
Dwight Howard, eski Los Angeles Lakers takım arkadaşı Kobe Bryant tarafından kendisine "yumuşak" denmesini, gönüllü olarak takdir ettiğini söyledi ve Kobe'ye teşekkür etti.

Howard başlangıçta internette yayılan bu sözler için Bryant'dan nefret ettiğini, ancak sonraları "zihinsel olarak iki farklı seviyede olduklarını" anladığını açıkladı. 33 yaşındaki Howard, Kobe'nin kendisinden beklediği olgunluk seviyesine göre "cahil" kaldığını ekledi.

FS1'in "Kristine Leahy ile Fair Game" isimli programından, Howard'ın ifadeleri şu şekildeydi:

"Sadece zihinsel olarak iki farklı seviyede olduğumuzu düşünüyorum. Asla benim gibi birini görmemişti. Basketbolun tadını çıkarabilen, ancak aynı zamanda çok da ciddi olmayan biri. O ben değilim."

"KOBE'DEN NEFRET ETMİŞTİM"


Howard'ın neşeli kişiliği, Kobe'nin inanılmaz odaklı zihniyetine uymuyordu, ve bu da Dwight'ın Lakers'tan sadece bir sezon sonra takaslanmasına yol açmıştı.

"Bunu söylemekten nefret ediyordum çünkü olaya yanlış şekilde bakmıştım. Sanırım 'yumuşak' derken, daha çok zihniyetimden bahsetmişti… sahadaki duruşumdan değil. Ve bunun farkında değildim çünkü olayla ilgili konuşulan şeylerde hep 'yumuşak' olduğumu söyleyişi gözüküyordu. Ve ondan nefret etmiştim. O an için ondan nefret ettim."

"ŞU ANA KADAR ANLAMAMIŞTIM..."


Dwight, yıllar sonra Kobe'nin neden bu kadar katı olduğunu anladığını söyledi:

"Herkes farklı zamanlarda farklı olgunluk seviyelerine ulaşıyor. Sanırım o sırada bulunduğu seviyeye göre ben cahildim. Bu yüzden sana minnettarım, Kobe. Yumuşak olduğumu söylediğin için teşekkür ederim. Şu ana kadar ne demek istediğini anlamamıştım."