Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Horst: "Giannis'e supermax kontrat sunacağız"

Milwaukee Bucks genel menajeri Jon Horst, gelecek yaz aylarında uygun hale geldiğinde Giannis Antetokounmpo'ya Bucks tarafından "bir supermax uzatma kontratı sunulacağını" söyledi.

Haber; Sporx.com
Milwaukee Bucks genel menajeri Jon Horst, gelecek yaz aylarında uygun hale geldiğinde Giannis Antetokounmpo'ya Bucks tarafından "bir supermax uzatma kontratı sunulacağını" söyledi.

24 yaşındaki Antetokounmpo'nun iki sezon daha sözleşmesi bulunuyor (toplam 53 milyon dolar) - ancak geçtiğimiz sezon MVP ödülünü kazandıktan sonra, yaklaşık 247 milyon dolar değerinde beş yıllık bir anlaşma imzalamaya hak kazandı.

Horst, şu açıklamaları yaptı:

"Her şeyden önce, şu an için cevabım, hiçbir şey konuşamadığımız ve pazarlık edemediğimiz. Yani Giannis, temel olarak, bir yıl sonra bir supermax uzatma kontratı için uygun olacak. O zaman, elbette, ona bu kontrat teklifini sunacağız."

"Koç Mike Budenhozer ve ben bu konuda her zaman konuşuruz. Bizim sorumluluğumuz, bir ortam, bir kültür, oyuncularımızın her gün çalışmak ve birlikte oynamak istedikleri ve en üst düzeyde kazanmak istedikleri bir basketbol organizasyonu oluşturmaktır. Ve geçen yıl bu yolda büyük adımlar attık. Bunun üzerine inşa etmeye devam ettik. Devam edeceğiz de. Bence hepimiz, doğru şeyleri uygulamaya koymaya devam edersek ve Giannis'e doğru fırsatları sağlamaya devam edersek - o Milwaukee'yi, Wisconsin eyaletini çok seviyor - uzun süre bir Buck olacağını düşünüyorum."

Greek Freak, Milwaukee'ye olan sadakatini çoktan dile getirmişti ve Bucks ile devam etmesi bekleniyor.