Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Hield, 90 milyonu beğenmedi!: "İstenmiyorsam giderim..."

Buddy Hield'ın, Sacramento Kings'den dört yıllığı 90 milyon dolarlık bir teklif almasına rağmen, istediği miktarın 110 milyon dolar olduğu söylendi ve istediği sözleşmeyi almadığı takdirde, Kings'den ayrılabileceğini belirtti.

Buddy Hield'ın, Sacramento Kings'den dört yıllığı 90 milyon dolarlık bir teklif almasına rağmen, istediği miktarın 110 milyon dolar olduğu söylendi ve istediği sözleşmeyi almadığı takdirde, Kings'den ayrılabileceğini belirtti.

Yahoo Sports'tan Chris Haynes'e göre, Hield, Kings'in kendisine dört yıllığı 90 milyon dolarlık teklif yapmasına rağmen, yaklaşık 110 milyon dolar arıyor:

"Lig kaynaklarının Yahoo Sports'a verdiği demeçte, Sacramento Kings'in Hield için dört yıl ve 90 milyon dolarlık bir teklifi var. Kaynaklar, Hield ve menajeri Brandon Rosenthal'ın 110 milyon dolara yakın bir rakam aradıklarını söyledi."

"BAŞKA BİR YER BULURUM..."

Hield, NBA'deki bir takımın, Sacramento'nun yapmaması durumunda istediği sözleşmeyi vermeye istekli olacağına inandığını muhabirlerle paylaştı:

"Sacramento'yu seviyorum, ama beni burada istemiyorlarsa ve çekirdeğin bir parçası olduğumu hissetmiyorlarsa… Saygı ve sadakati severim ve ekibi istediği noktaya geri götüren grubun bir parçası gibi hissediyorum. Ama beni burada istemiyorlarsa başka bir yer bulurum."

"EĞER BU İŞ OLMAZSA..."


Hield'den yakın zamanda gelen bir başka yorumda, Kings ile uzatma kontratı görüşmelerindeki memnuniyetsizliği ön plana çıktı. Sacramento'da uzun süre kalmak istediğini belirten Hield, oyuncuların kendilerini destekleyen bir takım için oynamak istediğini ekledi:

"Bir oyuncu olarak, size arka çıkan bir ekibi istersiniz ve biz de bir hamle yapıp bir anlaşmaya varmalarını bekleriz. Konuşuyorlar, ama henüz hiçbir hareket yok. Hiçbir şey olmadı. Bazı şeylerin gerçekleşmesine hazırım. Sacramento'yu evim yapmak istiyorum. Bu işi halletmeye hazırım. Burada olmak istiyorum ve eğer gerçekleşmezse, işler tersine gidebilir."

Hield, önceki sezon 20.sayı ve 5.0 ribaund'lık iyi bir sezon geçirmişti.