Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Heat, Dion Waiters için "uygun takas senaryosu" bulamıyor

Miami Herald'dan Barry Jackson'a göre, Miami Heat'in guard oyuncusu Dion Waiters için "Hiçbir makbul takas senaryosu ortaya çıkmadı".

Haber; Sporx.com
Miami Herald'dan Barry Jackson'a göre, Miami Heat'in guard oyuncusu Dion Waiters için "Hiçbir makbul takas senaryosu ortaya çıkmadı".

Waiters, bu sezon Miami'nin oynadığı yedi maçın hiçbirinde henüz görünmedi ve sezonun ilk maçı için, "Profesyonel olmayan davranışları" nedeniyle uzaklaştırma almıştı.

Uzaklaştırma cezasının ardından bir NBA genel menajeri, Heat'in Noel 2018'den bu yana Waiters'ı takas etmeye çalıştığını söyledi. GM'in, sezona mevcut organizasyonuyla başını belaya sokarak girmesi nedeniyle, Waiters için "onu şimdi almak çok zor olacak" dediği açıklandı.

Waiters'ın sözleşmesinde iki yıl ve 24.75 milyon dolar alacağı daha bulunuyor.

MIAMI'DE KARİYERİNİ DÜZELTMİŞTİ

2012 yılında dördüncü sırada seçilen Waiters, 2016 yılında Heat'e geldiğinden beri kariyerini yeniden canlandırmıştı. Geçtiğimiz üç sezon boyunca yüzde 41.2 isabetle, 14.0 sayı ortalama yakalamıştı.

Waiters'ın performansı, Temmuz 2017'de Miami ile dört yıllığı 52 milyon dolarlık bir sözleşme yapmasını sağlamıştı. Bu anlaşmadan beri Waiters, sahaya çıkmakta zorlanıyordu.

Waiters, sakatlığı nedeniyle 2017-18 sezonunun son 52 maçını ve geçen sezonun ilk 35 maçını kaçırmıştı. Sol ayak bileğindeki dengesizliği ve önceden var olan bir naviküler kemik kırığını onarmak için, Ocak 2018'de ayak bileği ameliyatı geçirmişti.

27 yaşındaki oyuncu, 2019 sezonu boyunca tek bir oyuna ilk beş başlamadı ve antrenör Erik Spoelstra, takımın Waiters'ın "Miami Heat formuna " girmesini istediğini söylemişti.

Jackson, yazısında Waiters'ın 7 kilo civarı verdiğini belirtti. Sekizinci yılında bulunan oyuncunun, Heat geçtiğimiz Pazar günü Houston Rockets'a karşı oynarken, takımın antrenman mahkemesinde kondisyonu üzerine çalışmak için zaman harcadığını da ekledi.