Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Hayward, Heat'e karşı 1. maçta oynamayacak

Boston Celtics, Gordon Hayward'ın sağ ayak bileği burkulması nedeniyle Miami Heat'e karşı Doğu Konferansı finallerinin 1. maçında oynamayacağını doğruladı.

Haber; Sporx.com, Fotoğraf; NBA.com
Boston Celtics, Gordon Hayward'ın sağ ayak bileği burkulması nedeniyle Miami Heat'e karşı Doğu Konferansı finallerinin 1. maçında oynamayacağını doğruladı.

30 yaşındaki Hayward, son dört haftadır oynamasa da, geri dönme tarihine yaklaşıyor. Başantrenör Brad Stevens'a göre, Pazartesi antrenmanından sonra Hayward, küçük bir grup antrenmanı yaptı ve iyi görünüyordu. Hayward'ın bu gece Orlando'daki bubble'da başlaması planlanan serinin bir noktasında geri dönmesinin muhtemel olacağı belirtilmişti.

Hayward, Celtics'in Philadelphia 76ers'a karşı ilk tur serisinin 2. maçında bileğini burkmuştu. İlk dönmesinin beklendiği tarih, ekibin kendisine 3. derece burkulma teşhisi koymasından yaklaşık dört hafta sonraydı. Rehabilitasyon sırasında kısa bir süre için bubble'dan ayrılan Hayward, o zamandan beri geri dönmüş ve karantinasını tamamlamıştı.

27 yaşındaki Jevonte Green'in de, Ağustos ayı sonlarında sağ dizinden küçük bir ameliyat geçirdikten sonra geri dönüşe de yakın olduğu kaydedildi.