Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Harris: "Dirk'ün, Mavericks'te hissesi olmalı!"

Eski Dallas Mavericks oyuncusu Devin Harris, takımın efsane ismi Dirk Nowitzki'nin gelecekte Mavericks'in bir hissesine sahip olması gerektiğini söyledi.

Haber; Sporx.com, Fotoğraf; NBA.com
Eski Dallas Mavericks oyuncusu Devin Harris, takımın efsane ismi Dirk Nowitzki'nin gelecekte Mavericks'in bir hissesine sahip olması gerektiğini söyledi.

Yıllar önce Mavs'in sahibi Mark Cuban, Dirk'ün bir gün ekibinin küçük bir hissesine sahip olması fikrine dair heyecanını paylaşmıştı.

Landon Buford ile yaptığı bir röportajda Harris, Dirk'ün takımda bir hisse sahibi olması gerektiğine dair düşünceye destek oldu:

"Bence oldukça uygun. Bu organizasyon için yaptıklarının yanı sıra, her şeyini ortaya koyarak bir şampiyonluk kazandırmıştı. Bana kalırsa ona karşı bir övgü sunmak adına uygun bir yol olur. Ona bir hisse verip, takım içi tartışmalarda yer alarak bazı kararları onun almasına izin verilebilir "

Dirk, 2011'de Mavericks'e organizasyon tarihindeki ilk ve tek şampiyonluğunu kazandırmıştı.