Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Harris: "2020'de ABD Takımı'nda oynamaya varım!"

Philadelphia 76ers yıldızı Tobias Harris, 2020 Olimpiyatları'nda ABD Milli Takımı için oynamaya açık olduğunu söyledi.

Haber; Sporx.com
Philadelphia 76ers yıldızı Tobias Harris, 2020 Olimpiyatları'nda ABD Milli Takımı için oynamaya açık olduğunu söyledi.

76ers yıldızı Harris, FIBA Dünya Kupası'nda ABD Takımı için oynama fırsatını kaçırmış olsa da, 2020 Olimpiyatları'nda ülkeyi temsil etmeye açık.

Harris, FIBA Dünya Kupası'na gelmeme kararının sağlığı nedeniyle olduğunu belirtmişti ve 2018-19 sezonu sona erdiğinde "gerçekten sağlıklı" olmadığını belirtmişti. Harris ayrıca, bu yaz bir nefes almak ve oyun üzerinde çalışmak için bu zamana ihtiyacı olduğunu da eklemişti.

Bununla birlikte, yakın gelecekte fırsat ortaya çıkarsa - özellikle Japonya'daki gelecek Olimpiyatlar'da - ABD formasını, sağlıklı olduğu sürece tereddüt etmeden memnuniyetle giyeceğini de açıkladı:

"Herhangi bir basketbol oyuncusu gibi orada olmak istiyorum. Eğer fırsat gelecek yaz gelirse ve sağlıklıysam, bunun parçası olmak isterim."

Olimpiyat Oyunları 24 Temmuz - 9 Ağustos 2020 tarihleri arasında Tokyo'da düzenlenecek.