Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Harden, son çeyrekte neden pasif kaldı?

Houston Rockets'ın, Golden State Warriors'a karşı 5. maçta aldığı 104-99'luk mağlubiyetten sonra, James Harden, Chris Paul ve Mike D'Antoni bazı açıklamalarda bulundu.

Houston Rockets'ın, Golden State Warriors'a karşı 5. maçta aldığı 104-99'luk mağlubiyetten sonra, James Harden, Chris Paul ve Mike D'Antoni bazı açıklamalarda bulundu.

Özellikle maça girdiği son çeyrekte oldukça etkisiz olduğu gözlemlenen Harden, bu playoff döneminin en azı olan 16 şut denemesiyle maçı tamamladı. Konuyla ilgili kendisinin ve koç D'Antoni'nin açıklamaları şöyle oldu:

Harden: "Yani bilmiyorum. Maç kasedini yine izlemem lazım. Ya diğer adamların şut atmasıyla, boş pozisyona denk gelmesiyle ya da bazı noktalarda doğru oyunu yapmaya çalışmalarıyla alakalı olabilir, emin değilim. Bence seriyi savunma yaparak kazanırsınız. Oldukça net. Maçı gereksiz kurcalayıp, analiz etmenin mantığı yok. Kendinizi kazanacak pozisyona yerleştirmeniz için, bazı savunma oyunları yapmanız gerekiyor. Bu kadar basit."

D'Antoni: "Bence James gereken ne varsa onu yapıyor. Sonlara doğru biraz bıraktı. Sessiz kaldığı her pozisyonda biz de sayı bulabildik. O da bunu gördü. Bence canavar gibi bir maç çıkardı. 44 dakika maç oynadı. Ondan ihtiyacımız olan ne varsa, bize sağlıyor. Bence harikaydı."

CP3: "Kötü bir yenilgi oldu. Fırsatlarımız vardı. Ama hem hücum, hem de savunmada daha iyi olmamız lazım, özellikle de benim. Daha iyi olup, ribaund almamız lazım. Ama bunu geride bırakalım, artık geçti. Geri alamayız. Evimize dönüp, 6. maçı kazanmamız lazım."

Harden, son çeyrekte yalnızca 67 saniye oturmuştu fakat sahadayken oldukça geri plana düşmüştü. Çeyrekte 2/3 şut isabetiyle oynayan Harden, ortalama olarak serideki son dört maçtaki 4. çeyreklerde 8 şut deniyordu.