Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Harden, sayı ortalamasını 37'ye çekti: "Umurumda değil"

Houston Rockets süperstarı James Harden, New Orleans Pelicans'a karşı 39 sayı buldu ve sezondaki ilk 10 maçta sayı ortalamasını, ligin son 50 sezonunun ilk 10 maçında gördüğü en yüksek ortalama olan 37.3'e yükseltti.

Houston Rockets süperstarı James Harden, New Orleans Pelicans'a karşı 39 sayı buldu ve sezondaki ilk 10 maçta sayı ortalamasını, ligin son 50 sezonunun ilk 10 maçında gördüğü en yüksek ortalama olan 37.3'e yükseltti.

Lakin Harden, bireysel başarıları umursamadığını belirtti:

"Sadece çıkıp basketbol oynuyorum. Olabildiğince iddialı olmaya çalışıyorum. Bu üç maçı kaybettiğimiz için gerçekten çok kızgınız. ilk 10 maçla ilgili düşündüğümüz şey bu. Bence savunma tarafında daha iyiye gidiyoruz. Son birkaç maçta gerçekten çok iyiydik Ve bu bizim zihniyetimiz, sadece daha iyi olmaya devam etmek. Bireysel şeyler, umurumda değil. En önemli şey kazanmak ve daha iyi olmanın yollarını bulmak."

"İLK ÜÇ ÇEYREKTE BİRAZ PASİF KALDIM"


Rockets, Pelicans'a karşı 122-116 kazanarak sezonda 7-3'e yükseldi. Harden, 39 sayısının 28'ini ikinci yarıda buldu, son çeyrekte attığı 19 da buna dahildi:

"Son çeyrek, gaza basma ve kazanma zamanıdır. Yani daha agresif olmalısınız ve size doğru geldiklerinde oyununuzu oynamalısınız. Bu ya benim şut atmam, ya içeri girmem, ya floater atmam ya da doğru oyunu yapmam olur. İlk üç çeyrekte pek çembere gitmiyordum, az geri duruyordum. Biraz pasif kalmıştım, bu yüzden sonrasında daha agresif olmak istedim. Bu, şut atmam ya da içeri girmem olsun, bunları yapıyordum."

"SAYILARIMA DİKKAT ETMİYORUM"


Harden'in 37.3 sayı ortalamasını kayda değer kılan şey ise, şu anda ilk 10 maç listesinde 2. sırada olan oyuncunun Michael Jordan olması. MJ, 1988-89 sezonunun ilk 10 maçında maç başına 36.9 sayı ile oynamıştı.

"Gerçekten sayılarıma pek dikkat etmiyorum. Son çeyrek biliyorum ki agresif olma zamanıdır ve takım arkadaşlarımın şut kullanıp sayı bulmasına yardımcı olma konusunda da başka bir şekilde agresif olabilirim."

SEZONA YAVAŞ BAŞLAMIŞTI


Harden, sezonuna yavaş başlamış, ilk maçta 19 sayı, ikinci maçta da 29 sayı atmıştı. Son sekiz maçta, Memphis'e karşı bulduğu 59 sayı da dahil olmak üzere maç başına 40.6 sayı ortalama ile oynuyor.

Harden, NBA'deki son iki sayı krallığını kazanmıştı ve geçtiğimiz sezonki 36.1 ortalaması, Jordan'ın 1986-87 sezonundaki 37.1 sayı ortalamsaından bu yana en yükseği olmuştu.

İşte Harden'ın dün geceki skor performansı: