Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Harden: "Medya, MVP kazanma şansımı etkiledi"

James Harden, skorerliğiyle rekorlar kırdığı sezona rağmen, MVP hikayelerinin geçen sezon kendisine karşı olduğunu söyledi.

Haber; Sporx.com
James Harden, skorerliğiyle rekorlar kırdığı sezona rağmen, MVP hikayelerinin geçen sezon kendisine karşı olduğunu söyledi.

Harden, 97.9 The Box'ta yaptığı röportajında:

"Medya yılın başından itibaren birileri hakkında bir hikaye yarattığında, sanırım sadece bu hikayeyi alıyorlar ve tüm yıl boyunca devam ediyorlar. Ayrıntılara girmek istemiyorum. Yapabileceğim tek şey, kontrol edebildiğimi etmek. Ben sahaya çıktım ve yüksek seviyede yapmam gerekeni yaptım."

MVP oylamasında Giannis Antetokounmpo'dan sonra ikinci olan Harden, sezonda 32 maç üst üste en az 30 sayı attığı bir seri yakalamıştı.

"ESKİ HALİMDEN DAHA İYİ OLMAYA BAKACAĞIM"

Harden, gelecek sezon için odağını bunun yerine bir NBA şampiyonluğu kazanmaya çevirdi:

"Bir sonraki maçta kaç sayı atacağım diye insanlar bizi izliyordu. Bu ayrı. Ama bunu kontrol edemem. Kontrol edebileceğim tek şey, gelecek yıl gelip, eski halimden daha iyi olmak ve bir şampiyonluk kazanmak."