Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Harden: "Kolejde miyiz?"

Houston Rockets süperstarı James Harden, sezon içi turnuva ile ilgili fikirlere "Kolejde miyiz?" şeklinde tepki verdi.

Haber; Sporx.com
Houston Rockets süperstarı James Harden, sezon içi turnuva ile ilgili fikirlere "Kolejde miyiz?" şeklinde tepki verdi.

Bu haftanın başlarında, NBA'nin sezon içi bir turnuva da dahil olmak üzere birçok değişiklik düşündüğünü belirten birkaç haber gelmişti. Bazıları bu öneriyi desteklese de, Harden bu fikre karşı görünüyor.

P.J. Tucker, "Gerçekten umrumda değil. Kupa muhabbetleri gibi. NBA'in, buna varacağından şüpheliyim. Biz bir NBA şampiyonluğu için oynuyoruz. Başka bir şey için oynamak istemiyorum. Başka bir şey olmasın. Bu teselli falan gibi bir şey mi? Bilmiyorum." şeklinde konuşurken, Harden'ın ifadesi şu şekildeydi:

"Kolejde miyiz? Burası kolej mi?"

ESPN'e göre, NBA, Ulusal Basketbol Oyuncuları Birliği ve yayıncı ortaklarıyla ile, ligin takvimiyle ilgili ciddi görüşmelere katılıyor. Bu değişiklikler arasında dört konferans finalistinin sıralamasının düzenlenmesi, 30 takımlık bir sezon turnuvası ve bir playoff turnuvası yer alıyor. Çoğu senaryoda, NBA sezonu 82'den 78 maça düşüyor.

Bu fikrin gerçeğe dönüp dönmeyeceği bilinmiyor. NBA ve yönetim kurulu, Nisan ayında yapılacak toplantıda oy vermeyi umuyor.