Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Hardaway: "Arkadaşlarım 'Böyle saçmalık mı olur' dediler"

Golden State Warriors'ın eski yıldızlarından Tim Hardaway, arkadaşlarının Warriors'ın hem Andre Iguodala hem de Kevin Durant'in formasını emekli etmesi fikrinden pek de memnun olmadığını söyledi.

Golden State Warriors'ın eski yıldızlarından Tim Hardaway, arkadaşlarının Warriors'ın hem Andre Iguodala hem de Kevin Durant'in formasını emekli etmesi fikrinden pek de memnun olmadığını söyledi.

Warriors'ın 1990lı yılların başındaki "Run TMC" üçlüsünün bir parçası olan Hardaway (Mitch Richmond ve Chris Mullin ile birlikte), Warriors'ın Iguodala ve Durant'in numaralarını emekli edeceğini duyduklarında, arkadaşlarının söylediklerini aktardı:

"Gülüyorum çünkü Kevin Durant'in numarasını emekli olacağını söyledikleri andan itibaren 'Bu nasıl bir saçmalıktır' dediler. 'Onun numarasını nasıl emekli ederler, sadece üç yıl orada oynadı. Sen orada altı yıl oynadın ve her şeyini ortaya koymana rağmen senin numaranı emekli etmediler' falan dediler."

Ama Hardaway'in kendisi, Durant ve Iguodala'nın bunu hakettiğini açıkladı. Sonuçta, Run TMC'nin başaramadığı bir şey olan, Warriors şampiyonluğunu kazanmışlardı:

"Ama bunu hakettiklerini biliyorsunuz, şampiyonluklar kazandıklarını biliyorsunuz. Şampiyon oldular, o sahnedelerdi. Benim olmamam gerektiğini söylemiyorum, ama Joe Lacob'un ne dediğini anlıyorum. Şehir için yaptıkları adına onlara şükranlarını göstermek istediği belli."