"Hamza Hamzaoğlu'na tazminat ödemeyeceğiz"

Yeni Malatyaspor Kulüp Başkanı Adil Gevrek, yollarını ayırdıkları Hamza Hamzaoğlu hakkında açıklama yaptı.

Abone Ol
'Hamza Hamzaoğlu'na tazminat ödemeyeceğiz'
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
22 Şubat 2021 13:16
Yeni Malatyaspor Kulüp Başkanı Adil Gevrek, sözleşmesi karşılıklı anlaşmayla feshedilen Teknik Direktör Hamza Hamzaoğlu'na, iş akdinin feshedilmesi nedeniyle tazminat ödenmesinin söz konusu olmadığını, Hamzaoğlu'nu sadece hak edişlerinin ödeneceğini söyledi.

Gazeteci Güler Hazar'ın sorularını cevaplandıran Yeni Malatyaspor Başkanı Adil Gevrek, "Hamzaoğlu'nun yerine, teknik direktörlük görevi için şu ana kadar herhangi bir isimle görüştünüz mü ya da kimlerle görüşmeyi planlıyorsunuz?" sorusuna, "Hiç kimseyle görüşmedik. Şu an görüştüğümüz bir kimse de henüz yok" dedi.

"Hamzaoğlu'nun sadece hak edişleri ödenecek"
Yeni Malatyaspor – Konyaspor maçının skandal biçimde 2-3 mağlubiyetle sonuçlanmasından sonra, Teknik Direktör Hamza Hamzaoğlu'na yönelik tepkilerin çığ gibi büyümesinden sonra, toplanarak değerlendirme yapan Yeni Malatyaspor Yönetimi, 21 Şubat Pazar günü yaptığı açıklamada, Hamza Hamzaoğlu ile karşılıklı olarak anlaşarak, Hamzaoğlu'nun sözleşmesini feshettiklerini açıkladı.

Pazar günü akşam saatlerinde yapılan bu açıklamadan hemen sonra Yeni Malatyaspor Kulüp Başkanı Adil Gevrek, Hamzaoğlu ile yollarını ayırmaları nedeniyle herhangi bir gerekçeyle tazminat ödemelerinin söz konusu olmadığını söyledi. Başkan Adil Gevrek, "Biz Hamza Hocamızla karşılıklı anlaşarak yollarımızı ayırdık. Herhangi bir tazminat ödememiz söz konusu değil. Sadece hak edişleri ödenecek" bilgisini verdi.

"Şu ana kadar hiç kimseyle görüşmedik"
Hamza Hamzaoğlu'nun yerine Yeni Malatyaspor'da teknik direktörlük görevine getirilecek yeni isim konusundaki soruyu da cevaplandıran Adil Gevrek, "Şu ana kadar hiç kimseyle görüşmedik. Hiç kimseyle görüşmüyoruz. Yapacağımız çalışmalar konusunda da kamuoyunu bilgilendireceğiz" dedi.

YMS Başkanı Adil Gevrek, kamuoyunda Okan Buruk isminin yoğun biçimde gündeme geldiği yolundaki soruya ise, "Hayır, hayır hiç kimseyle görüşmedik. Bu konuda adı geçen kimseyle bir diyaloğumuz olmadı" şeklinde cevap verdi.

Kaynak: Yeni MalatyaTümü
TÜMÜ