Hamza Hamzaoğlu: "Hakem geldi ve bizi kopardı"

Gençlerbirliği Teknik Direktörü Hamza Hamzaoğlu, Trabzonspor maçı sonrasında konuştu.

Haber; Sporx.com
Hamza Hamzaoğlu: 'Hakem geldi ve bizi kopardı'
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
08 Şubat 2020 19:47
Gençlerbirliği Teknik Direktörü Hamza Hamzaoğlu, Trabzonspor'a 2-0 mağlup oldukları maçın ardından konuştu.

Verilen penaltıya tepki gösteren Hamzaoğlu, "İçim çok dolu ama susmak zorundayım. Çünkü kurallar susmak üzerine! Aynı şekilde penaltıyı bize verirler miydi* Hüseyin, Nadir'e vuruyor, ne yapacak çocuk? Bıraksın da rakip mi vursun? Burada rakibe değil topa vurmak istiyor. Birileri geliyor ve bizi koparıyor" dedi.

Son bölümde oyunda tepki gösterdiğini söyleyen teknik adam, "Son 10 dakika en rahat maçım oldu. Oturduk kulübeye ve izledik. Sınırda olan oyuncularımı da çıkardım. Bundan sonra da böyle yapmak lazım ama mesleğimize saygımız var. Trabzonspor'un galibiyetine lafım yok, onları kutlarım" ifadelerini kullandı.

"İÇİMİZ ÇOK DOLU"

Trabzonspor'un takımlarını yenmesinin çok normal bir sonuç da olabileceğini ifade eden Hamzaoğlu, "Bugün yine oyundan koptuk, futbolun dışına taşındı oyun. Şimdi burada konuşsak bir türlü, konuşmasak bir türlü. Bütün kurallarımız maalesef susturmaya yönelik. O yüzden içimiz çok dolu, söyleyecek çok şey olmasına rağmen, belki üstünkörü bazı şeylere değinip geçeceğiz." değerlendirmesinde bulundu.

Yıllardır kenardan futbolu yönettiklerini, saha içinde de olduğunu belirten Hamzaoğlu, "Yani bunlar oluyor, eğer rakip sana direkt tabanla gelmiyorsa bu olmaz, ne yapsın oyuncumuz o zaman söyleyelim; 'Hiçbir topa ceza sahası içerisinde ayağınızı uzatmayın, kafanızı uzatmayın. Böyle mi futbol oynayacağız artık, dokunmadan, temas etmeden." şeklinde görüş belirtti. 

"BÜTÜN OYUN KOPUYOR"

Hamzaoğlu sahada kalmaya çalıştıklarını dile getirerek, "Sahada kalmaya çalışırken oyuncularımızı buna motive etmeye çalışıyorken, sahada böyle bir kararla bütün oyun kopuyor, saha içinde ondan sonra oyuncuları tutamıyorsunuz." dedi. 

Hamzaoğlu, "Bir mücadele veriliyor, bu kadar ucuz olmaz yani bazı şeyler, bu kadar ucuz olmaz. Biraz daha öz güvenli olmak lazım, biraz daha gördüğümüzü, gerçekten gördüğümüzü çalabilmek lazım ama herkes için bunu eşit yapmak lazım. Maalesef bunda biraz sıkıntılarımız var gibi görünüyor. Herkes de görüyor, konuşuyor. Ben belki ilk defa konuşuyorum diye garip geliyor." diye konuştu. 

"KENDİMİZİ ÜZMEYELİM DEDİM"

Hakem Hüseyin Göçek'in kararlarını eleştiren Hamzaoğlu, "Daha sonra 3 oyuncumuzu da çıkardım, hiç olmazsa boşu boşuna kendimizi üzmeyelim, yıpratmayalım sinirlerimizi boşuna harap etmeyelim diye. Biz doğrulardan vazgeçmeden mücadeleye devam edeceğiz." ifadelerini kullandı. 

Trabzonspor'u da kutladığını dile getiren Hamzaoğlu, "Kesinlikle kazandıkları maçın hakkını yiyemem, iyi bir takım, iyi bir takıma karşı oynadık. Zaman zaman iyi de oynadık, iyi şeyler de yaptık. Ama bu maç da böyle bitti, şimdi önümüzdeki haftaya bakacağız." şeklinde sözlerini tamamladı. 

Tümü
TÜMÜ