Hakan Keleş: "Bugün çok iyi oynamadık aslında"

Giresunspor Teknik Direktörü Hakan Keleş, Beşiktaş'ı 4-0 yendikleri maç sonrası konuştu.

Haber; Sporx.com, Fotoğraf; AA
Abone Ol
Hakan Keleş: 'Bugün çok iyi oynamadık aslında'
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
27 Kasım 2021 21:49
Giresunspor Teknik Direktörü Hakan Keleş, Beşiktaş'ı 4-0 yendikleri maç sonrası açıklamalarda bulundu.

İşte Hakan Keleş'in değerlendirmeleri:

"Oyun disiplini çok önemliydi. Baştan sona kadar müthiş disiplinle oynadık. İlk dakikalada Beşiktaş öne geçebilirdi. Biraz kontrollü bir oyunla beraber, o rüzgarı atlatalım dedik. Kırılma anı penaltıydı. Penaltıdan sonra oyun istediğimiz şekle büründü. Buradan böyle bir skorla ayrılmak kolay değil. Oyuncularım özveriyle oynadı. Söylediğimiz her şeyi yaptılar. Sadece bir maç kazandık. Moral motivasyon arttı. Böyle güçlü bir takıma karşı galibiyete ihtiyacımız vardı, kazandık.

Bizim takım daha iyi oyunlar oynuyor. Daha iyi oynadığımız maçlar vardı. Çok iyi oynadığımızı söyleyemem. Sonuçta bazı kırılma anları da vardı. Rakibimiz onları uzun zamandır atlatamıyor. Ondan faydalandık. İstediğimiz bir 3 puanı elde ettik.

Bir önceki attığımız golde de Mert'in ayağı kaydı. Herhalde öyle zannettiler. Ben de oyuncularıma tepki gösterdim. Rakibiniz yerdeyken niye attınız dedim. Görmediklerini söylediler. Biz centilmen bir takımız. Kulüpler Birliği karar almış 6 maçta hakem konuşmayalım diye, biz geçen sezondan beri konuşmuyoruz. Bizim bir duruşumuz var kulüp olarak. Oyuncularım Mert'in durumunu fark etse dışarı atardı. Oyunun heyecanından, stresinden fark etmediler herhalde."

BASIN TOPLANTISI

Attıkları dördüncü golde Beşiktaş kalecisi Mert Günok'un yerde olduğu ve bu şekilde atılan golü yanlış bulup bulmadıkları yönündeki soruyu yanıtlayan Keleş, şunları kaydetti:

"Yanlış buluyorum. Herhalde Mert'in ikinci golde de ayağı kaydı. Oyuncularıma sordum görmediklerini söylediler. O golün atılmasını istemezdim. Kulüp olarak öyle duruşumuz yok. Hatta Beşiktaş erteleme talebinde bulundu 'olabilir' demiştik. Kulüpler Birliği 6 maçlık hakemler konusunda konuşmama kararı aldı. Biz geçen seneden beri konuşmuyoruz. Benim ve kulübümün centilmen bir duruşu var. Ama dördüncü gol için içeride de oyuncularıma kızdım. Oyuncum maçın heyecanından hareket ettiğini ve rakibin ayağının kaydığını düşündüğünü iletti. Sakatlık olmadığını düşünerek hareket ettiler."

Beşiktaş kenar yönetimiyle dördüncü gol sırasında bir diyaloğa girdiğinin hatırlatılması üzerine Hakan Keleş, "Beşiktaş kondisyoneriyle konuştuk. Bana 'nasıl buna izin veriyorsunuz' dedi. Ben de atılmamasını isterdim. Konuyu güzel bir şekilde anlattık. Oyuncularımın da rahatsız olduğunu biliyorum. 3-0'dan sonra şov amaçlı hareketler vardı, o konuda da onları uyardım." diyerek sözlerini tamamladı.

Tümü
TÜMÜ