Gylfi Sigurdsson: "Türkiye'ye müsaade ettik"

İzlanda'nın yıldız futbolcusu Gylfi Sigurdsson, A Milli Takım'ı 2-1 mağlup ettikleri maçın ardından açıklamalarda bulundu.

Haber; Sporx.com dış haberler
Gylfi Sigurdsson: 'Türkiye'ye müsaade ettik'
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
12 Haziran 2019 00:45
EURO 2020 Elemeleri'nde A Milli Takım'ı 2-1 mağlup eden İzlanda'da Gylfi Sigurdsson maç sonu konuştu.

Gylfi Sigurdsson, attıkları iki gol sonrasında A Milli Takım'a topu verdiklerini ve oynamalarına müsaade ettiklerini söyledi.

"TOPU VERDİK, MÜSAADE ETTİK"

Sigurdsson, "Oyun planımıza sadık kaldık. Duran toplar konusunda başarılıyız. İki gol attıktan sonra iyi bir savunma yaptık. Türkiye'ye topu verdik ve onların oynamasına müsaade ettik. Bazen bu kadar uzun süre savunma yapmak kolay değildir ama kazandık. Çok iyi savunma yaptık" şeklinde konuştu.

"FRANSA'YI YENMESİNİ BEKLEMİYORDUK"

Grupta iyi performans sergilediklerini diel getiren Sigurdsson, "Bu elemelerde iyi iş çıkarıyoruz. 4 maç sonunda 9 puan iyi bir derece. Fransa ile aynı puana geldik. Türkiye ve Fransa ile birlikte 9'ar puanda olmamız beklenen bir durumdu. Kimse Türkiye'nin Fransa'yı yenmesini beklemiyordu. Ancak, biz kendi maçlarımızı kazanarak işimizi yaptık. Şimdi sıradaki Arnavutluk ve Moldova maçlarını da kazanmamız gerekiyor. Bu maçları kazanırsak iyi bir duruma geleceğiz" dedi.

Sigurdsson sözlerini "Maçın yıldızı Jon Dadi Bödvarsson'du. Uzun süredir oynamıyordu ve performansıyla hepimizi çok şaşırttı. Onunla birlikte oynamak beni de çok rahatlatıyor." ifadeleriyle sürdürdü.

Gylfi, bu maç sonrası İtalya'da yapacağı düğün hakkında ise "Son aylarda aklımın bir köşesinde hep bu düğün töreni var. Çok uzun süredir uğraşıyoruz ve artık bekleyemiyorum. 6 puan alarak İtalya'ya gidiyorum ve partiye orada devam edeceğim." dedi.Tümü
TÜMÜ