Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Griffin: "Zion, normal değil"

New Orleans Pelicans çaylağı Zion Williamson'ın, bir haftalık ağır halter rutini boyunca 3.6 kilo kas kazandığı söylendi.

Haber; Sporx.com
New Orleans Pelicans çaylağı Zion Williamson'ın, bir haftalık ağır halter rutini boyunca 3.6 kilo kas kazandığı söylendi.

Williamson'tan gelen kilo alımının, takım çalışanlarını şoka uğrattığı belirtildi.

Takımın basketbol operasyonları başkan yardımcısı David Griffin, şunları söyledi:

"Normal biri değil. Bu yüzden Zion ile bir denge bulmak zor, çünkü 19 yaşında. Hala büyüyor. Olay bir rakama ulaşmakla ilgili olmayacak. Esneklik, güç ve kontrol metrikleri ve tüm farklı şekilde ölçebileceğimiz, kilo dışında olan şeyler."

"HAREKET, KALİTELİ OLMALI"


Williamson'ı tanıyan bir NBA atletik antrenörünün de aynı fikirde olduğu görüldü:

"Eğer iyi hareket etmiyorsanız, 135 kg olmanız ya da 80 kg olmanız umrumda değil, bir sorun olacaktır. Kaliteli bir hareket olmalı. Mekanik doğru yapılmalı."

P3'ün kurucusu Dr. Marcus Elliott, Williamson için "Zion, şimdiye kadar değerlendirdiğimiz herhangi bir sporcunun en zirve gücüne sahipti, ve hala lisedeydi" şeklinde konuştu.