Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Griffin: "Zion, kilosu yüzünden sakatlanmadı"

New Orleans Pelicans'ın basketbol operasyonlarından sorumlu başkan yardımcısı David Griffin, Zion Williamson'ın sakatlığının kilosuyla ilgili olmadığını söyledi.

New Orleans Pelicans'ın basketbol operasyonlarından sorumlu başkan yardımcısı David Griffin, Zion Williamson'ın sakatlığının kilosuyla ilgili olmadığını söyledi.

Williamson kısa süre önce bir artroskopik sağ diz ameliyatı geçirdi ve bu operasyon, kendisini altı ila sekiz hafta boyunca etkisiz hale getirecek.

Griffin, Williamson'ın "elit" bir fiziksel fiziki durumda olduğunu belirtti.

19 yaşındaki oyuncunun dizinde gerginlik olduğu ve bunun sonucunda yırtık lateral menisküs tanısı konduğu bildirilmişti.

Griffin, şu açıklamaları yaptı:

"Bundan gerçekten, gerçekten çok iyi çıkacağına dair çok iyimseriz. Bu şeylerin çoğu zaman kılık değiştirmiş nimetler olduğuna inanan biriyim. Şimdi bildiklerimizin üzerinden geçmeliyiz ve kendisi de böylece önünde neler olduğunu anlayabilir. Bence bu iyi bir şey."

"GEÇEN HAFTA DA MI FORMDA DEĞİLDİ?"


Griffin ayrıca Williamson'ın sakatlığının kilosuyna ilişkin olduğuna dair iddiaları reddetti ve çaylak oyuncuyu "elit bir atlet" ve "doğaüstü" olarak nitelendirdi:

"Zion'ın formda olmadığı için başına bunun gelmiş olduğu fikri, ahmakça. Geçen hafta 12/13 isabetle oynadığında da mı forma değildi. Durum bu değil. Özellikle fizik açısından çok özel bir vücut tipi var."

Griffin, Williamson'ın vücut tipini ve atletizmini Detroit Pistons'ın yıldızı Blake Griffin'inkiyle karşılaştırdı:

"Daha az ağırlığın daha az tork demek olduğu bir teori. Ama çok büyük bir tork üreten ve kariyeriyle ilgili sorunları olan Blake Griffin gibi bir oyuncuya baktığınızda, onun vücudunda durağanlık bulması biraz zaman aldı ve bunun Zion ile aynı olacağını düşünüyoruz."